דיווח: "חלק מהנשק הכימי הועבר לחיזבאללה"

אסד מרגיש את החרב מתקרבת לצווארו: קצינים שערקו מהצבא הסורי מצוטטים היום בכלי התקשורת המזוהים עם המורדים באומרם כי חלק ממצבורי הנשק הכימי הועברו לידי חיזבאללה. לדיווחים אין כל אימות מגורמים אחרים. במהלך נובמבר: בכל 5 דקות נהרג אדם אחד בממוצע בסוריה

האם נחצה הקו האדום של ישראל במעקב אחר הנעשה בסוריה? כלי תקשורת המזוהים עם המורדים במדינה מדווחים, בהתבסס על קצינים סורים שערקו מהצבא הסורי, כי משטר אסד העביר חלק ממצבורי הנשק הכימי שברשותו - לידי חיזבאללה. לדיווח זה אין כל אישור ממקורות נוספים בשלב זה, והוא מוטל בספק, במיוחד לאור ניסיונותיהם הגוברים של המורדים לגייס את הקהילה הבינלאומית לפעילות צבאית בסוריה, באמצעות קמפיינים תעמולתיים שחלקם שקריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בינתיים, מימדי ההרג בסוריה ממשיכים לשבור שיאים חדשים של מפלצתיות. במהלך חודש נובמבר נהרג אדם אחד בכל חמש דקות בממוצע - כך עולה מנתונים שמפרסם ארגון זכויות אדם במדינה. מדובר בגוף המפרסם מדי חודש נתונים על המצב ההומניטרי, כשדיווחיו נוטים להתאפיין בטון נגד המשטר.

על פי הדוח האחרון שפרסם הארגון, במהלך נובמבר נהרגו ברחבי סוריה 3,486 בני אדם בעימותים בין הצבא הסורי למורדים. בחישוב של הארגון, מדי יום נהרגו 117 בני אדם, מה שמוביל לחישוב הבלתי ניתן לתפיסה לפיו בכל חמש דקות נהרג אדם אחד בממוצע.

עוד עולה מהדוח כי בין ההרוגים בחודש החולף - 331 נשים (52 מהם מתו בעינויים), 349 ילדים, 47 קשישים - שגילם הוגדר בדוח מעל ל-60. מאז פרוץ האירועים בסוריה, שיעור הנשים מבין כלל ההרוגים במדינה עומד על 5.1%.

את ה"מפה המדממת" של חודש נובמבר מובילים פרברי דמשק, בהם נהרגו 1,173 בני אדם; אחריהם ברשימה המפוקפקת: חלב - 591 הרוגים בחודש, אדלב (400 הרוגים), דמשק (304), דיר אּ-זור (270), דרעא (224), חומס (219), חמה (122), א-רקה (69) ולטקיה (43).