משעל: שנתניהו יפרוש כמו ברק

לראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, יש חשבון פתוח עם ראש הממשלה שביקש להתנקש בו ב-1997. היום, במהלך נאום שנשא בפני סטודנטים באוניברסיטה האסלאמית בעזה, הוא הביע תקווה שנתניהו יחבור לברק ויפרוש גם הוא מהחיים הפוליטיים. "הבית של ברק נהרס, מי ייתן וגם ביתו ייהרס", אמר

ממשיך במסרים המאיימים: את מרבית נאומו, הבוקר, באוניברסיטה האסלאמית בעזה, הקדיש ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל לפיוס הפנים-פלסטיני. אלא שלאיש שיש חשבון פתוח ואישי עם בנימין נתניהו, היה משהו חשוב לומר לראש ממשלת ישראל.

"הרסתם את ביתו של אהוד ברק - ומי ייתן ותהרסו את ביתו של נתניהו", אמר משעל לסטודנטים בנאומו והביע תקווה שנתניהו יפרוש מהחיים הפוליטיים כפי שעשה שר הביטחון לפני שבועיים.

"אתם, צעירים וצעירות, הפתעתם את האויב", המשיך משעל בהתייחסו למבצע "עמוד ענן". "הפצצת תל אביב הייתה מעבר לציפיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברצועת עזה נמשכת ההתרגשות מביקורו ההיסטורי של משעל. אתמול השתתפו רבבות בעצרת המרכזית שנערכה לציון 25 שנים להיווסדו של ארגון חמאס. ההמונים הגיעו לחזות בביקורו הראשון ברצועה של ראש הלשכה המדינית חאלד משעל, שנשא דברים בפני הקהל המשולהב והכריז: "לא נוותר על אף פיסה מירושלים".

"מדינת פלסטין שייכת לנו - מהירדן ועד הים", אמר משעל. "לא נוותר על חלק ממנה, ולו הקטן ביותר". הוא הדגיש כי "אנחנו לא נלחמים ביהודים בשל היותם יהודים - אלא מפני שהם כובשים". משעל הבטיח לאסירים הפלסטינים הכלואים בישראל כי "חמאס לא ישאיר אתכם מאחורי הסורגים".

הוא המשיך והתייחס למבצע "עמוד ענן", שהסתיים לפני כשבועיים, ואמר כי "הנזק שנעשה לציונים הוא ניצחונו של אחמד ג'עברי". בהמשך דבריו ציין ראש הלשכה המדינית של חמאס כי הוא "מבטיח לירדנים וללבנונים שאף פלסטיני לא יישאר במדינותיהם. "כולם ישובו למולדתם פלסטין", הצהיר.