משעל בחגיגות 25 שנים לחמאס: "פלסטין שלנו מהירדן לים"

ביקורו של ראש הלשכה המדינית של חמאס ברצועת עזה הגיע בשעות הצהריים לשיאו, בדברים שנשא בעצרת המרכזית לציון 25 שנים לארגון. "נמשיך להילחם בכיבוש הציוני", אמר והדגיש: "נשחרר את ירושלים - שכונה אחרי שכונה"

מאות אלפי בני אדם לקחו היום חלק בעצרת המרכזית שנערכה בעזה לציון 25 שנים להיווסדו של ארגון חמאס. ההמונים הגיעו לחזות בביקורו הראשון ברצועה של ראש הלשכה המדינית חאלד משעל, שנשא דברים בפני הקהל המשולהב והכריז: "לא נוותר על אף פיסה מירושלים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדינת פלסטין שייכת לנו - מהירדן ועד הים", אמר משעל. "לא נוותר על חלק ממנה, ולו הקטן ביותר". הוא הדגיש כי "אנחנו לא נלחמים ביהודים בשל היותם יהודים - אלא מפני שהם כובשים". משעל הבטיח לאסירים הפלסטינים הכלואים בישראל כי "חמאס לא ישאיר אתכם מאחורי הסורגים".

הוא המשיך והתייחס למבצע "עמוד ענן", שהסתיים לפני כשבועיים, ואמר כי "הנזק שנעשה לציונים הוא ניצחונו של אחמד ג'עברי". בהמשך דבריו ציין ראש הלשכה המדינית של חמאס כי הוא "מבטיח לירדנים וללבנונים שאף פלסטיני לא יישאר במדינותיהם. "כולם ישובו למולדתם פלסטין", ההצהיר.

הנייה:הניצחון על הציונים הוא לא דבר של מה בכך

לפני משעל, עלה לדוכן הנואמים ראש ממשלת חמאס בעזה, איסמעיל הנייה, שהתרברב כי "הניצחון על הציונים בשמונת ימי הלחימה לא היה דבר של מה בכך. הוא התרחש הודות למוכנותה של ההתנגדות".

משעל הגיע לעזה כבר אתמול, ואחרי קבלת הפנים המפוארת שנערכה לו, התפנו בכירי חמאס להתחיל בחגיגות ובשורת האירועים שנערכים בכל רחבי הרצועה, לציון 25 שנה לייסוד ארגון הטרור. תחנת הטלוויזיה "אל-אקצה" דיווחה כי כחצי מיליון מתושבי עזה הגיעו להשתתף בעצרות השונות. משעל, שפתח אתמול את ביקורו הראשון וההיסטורי ברצועה, הגיע אליה מלווה במשלחת בכירים מארגונו.

"אטרקציה" לאזרחים: דגם הטיל שנורה לגוש דן 

משעל וחברי פמלייתו נכנסו אתמול לרצועה ממצרים, דרך מעבר רפיח. את פניו קיבל ראש ממשלת חמאס, איסמעיל הנייה. עם הגעתו נישק את אדמת עזה, פרץ בבכי ואמר: "בעזרת אללה, אמות כשאהיד בעזה ואטמן באדמת פלסטין. אלו הם רגעים היסטוריים עבורי. עזה, שהתבוססה בדם החללים הגיבורים שלה, הצליחה לגבור על הכיבוש הציוני. היא יקרה מכל".

בהמשך, הצהיר: "אני עוד אשוב לכאן. ביום הזה נולדתי מחדש בפעם השלישית - אחרי שהשנייה הייתה כשנתניהו ניסה לחסל אותי. אם ירצה אללה, נזכה כולנו לחיים חדשים כשתחילה נשחרר את ירושלים ואחר כך - את פלסטין כולה".

אירועי חצי היובל להקמת חמאס אינן נחלת פעיליו בלבד. עבור תושבי הרצועה כולה מדובר ביום חג, שבמהלכו ימתינו לביקוריהם "אטרקציות" שונות. בכיכר אל-כתיבא שבעזה, אחת מרחובותיה המרכזיות של העיר, הוצב דגם אדיר ממדים של רקטה ארוכת טווח - מסוג שלטענת חמאס, נורה בסבב העימות האחרון לעבר גוש דן ואזור ירושלים.