עזה: חצי מיליון איש הגיעו לחגיגות חמאס

שארגון הטרור ובכיריו - בראשות חאלד משעל - מקיימים שורת אירועים ועצרות לציון חצי יובל לפעילותם. במרכז ה"אטרקציות": דגם הטיל שנורה לגוש דן בימי מבצע "עמוד ענן" ושרידי המכונית שבה חוסל "רמטכ"ל" חמאס, אחמד ג'עברי

אווירת חג בעזה, היום (רויטרס)

אחרי קבלת הפנים המפוארת שנערכה אתמול לחאלד משעל, התפנו בכירי חמאס להתחיל בחגיגות ובשורת האירועים שנערכים בכל רחבי הרצועה, לציון 25 שנה לייסוד ארגון הטרור. תחנת הטלוויזיה "אל-אקצה" דיווחה כי כחצי מיליון מתושבי עזה הגיעו להשתתף בעצרות השונות. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי את ההתרחשויות בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משעל, שפתח אתמול את ביקורו הראשון וההיסטורי ברצועה, הגיע אליה מלווה במשלחת בכירים מארגונו. היום הוא ישתתף בעצרת המונים שמתכנן חמאס לציון ה"ניצחון" על ישראל במבצע "עמוד ענן".

סמי אבו-זוהרי, אחד מדוברי חמאס, אמר כי נאומו של משעל צפוי לכלול לא רק התייחסויות למתיחות הביטחונית ולהשלכות הלחימה, אלא גם קריאה לפיוס פנים-פלסטיני עם פתח.

"אטרקציה" לאזרחים: דגם הטיל שנורה לגוש דן 

אירועי חצי היובל להקמת חמאס אינן נחלת פעיליו בלבד: עבור תושבי הרצועה כולה מדובר ביום חג, שבמהלכו ימתינו לביקוריהם "אטרקציות" שונות. בכיכר אל-כתיבא שבעזה, אחת מרחובותיה המרכזיות של העיר, הוצב דגם אדיר ממדים של רקטה ארוכת טווח - מסוג שלטענת חמאס, נורה בסבב העימות האחרון לעבר גוש דן ואזור ירושלים.

משעל נפגש עם ילדי עזה, אתמול (רויטרס)

משעל וחברי פמלייתו נכנסו אתמול לרצועה ממצרים, דרך מעבר רפיח. את פניו קיבל ראש ממשלת חמאס, איסמעיל הנייה. עם הגעתו נישק את אדמת עזה, פרץ בבכי ואמר: "בעזרת אללה, אמות כשאהיד בעזה ואטמן באדמת פלסטין. אלו הם רגעים היסטוריים עבורי. עזה, שהתבוססה בדם החללים הגיבורים שלה, הצליחה לגבור על הכיבוש הציוני. היא יקרה מכל".

בהמשך, הצהיר: "אני עוד אשוב לכאן. ביום הזה נולדתי מחדש בפעם השלישית - אחרי שהשנייה הייתה כשנתניהו ניסה לחסל אותי. אם ירצה אללה, נזכה כולנו לחיים חדשים כשתחילה נשחרר את ירושלים ואחר כך - את פלסטין כולה".