האו"ם יתגבר כוחותיו בגולן

מפקד כוח אונדו"ף המוצב באזור הגבול המשותף לסוריה ולישראל הודיע על תגבור הכוחות באזור עקב האיומים על חיילי הארגון המצויים בשטח ומחשש לזליגת העימותים מול כוחות המורדים לישראל. "אנו מתייחסים ברצינות רבה לשלום אנשינו" הבהיר

חיילים ברמת הגולן, ארכיון (חדשות 2)

בעקבות הירי המתמשך מסוריה לעבר שטחי רמת הגולן, האו"ם החליט לתגבר את כוחותיו באזור הסמוך לגבול בין שתי המדינות. סוכנות הידיעות הצרפתית AFP דיווחה כי הארגון צפוי לשלוח רכבים משוריינים לאזורים אסטרטגים באזור הגבול עקב ההסלמה בעימותים בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרווה לדסוס, מפקד כוחות האו"ם באזור הבהיר כי בארגון נערכים להגנה קפדנית על אנשיו, עקב האיומים הגוברים באזור. "אנו לוקחים את עניין אבטחת אנשינו באזור הסורי ברצינות רבה" הצהיר לדסוס. אמירותיו באו על רקע טענותיהם של המשקיפים הבלתי חמושים הפועלים בסמוך לגבול כי נשקפת סכנה לחייהם בעקבות התגברות הקרבות. במהלך השבוע דווח כי ארבעה בכירים אוסטרים המשרתים באונדו"ף - הכוח הבינלאומי המוצב בגבול בין סוריה לישראל, נפצעו בדרכם לדמשק כתוצאה מהקרבות . בנוסף, מדו"ח מיוחד שפרסם מזכ"ל האו"ם באן קי מון עולה כי לאחרונה נאלצו המשקיפים להעניק טיפול לחיילים סורים לאחר שנפגעו מאש המורדים בשטח המפורז.

לאחרונה הודיעה קנדה כי תמשוך את חייליה המשרתים באונדו"ף בשל הסכנה הנשקפת לחייהם. עם זאת, בעת הודעתו לעיתונאים הבהיר לדסוס כי אופן תגבור הכוחות באזורים האסטרטגים בסוריה יתבצע על סמך התייעצות עם המדינות שחייליהן מרכיבים את הכוח הבינלאומי.