מצרים: מפגינים פרצו למתחם הארמון

ההפגנות נגד הנשיא המצרי מוחמד מורסי ומשטרו החדש מסרבות לדעוך ברחבי המדינה, והערב מגיעות לשיא נוסף – מספר מפגינים הצליחו לפרוץ אל מתחם ארמון הנשיאות בקהיר, המוקף בגדר תיל, טיפסו על טנקים שהוצבו במקום ונופפו בדגלים. במקביל, נמשכו היום העימותים בין מפגינים לכוחות הביטחון במדינה

המהומות במצרים נראות הערב רחוקות מסיום, כשהמורדים יכולים לסמן לעצמם עוד ניצחון קטן. לאחר ימים של הפגנות מחוץ לארמון הנשיאות בקהיר, הצליחו היום רבים מהם לחדור אל המתחם, לאחר שחתכו את גדרות התיל במקום. כך דיווחה הערב רשת "אל-ערביה"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמה מאות מפגינים הצליחו לחמוק מכוחות המשטרה והצבא שהוצבו במקום ולהתקרב אל ארמונו של הנשיא השנוי במחלוקת, מוחמד מורסי. רבים הקיפו את הבניין, אחרים בחרו באקט סימלי - ונישקו את המאבטחים, השוטרים, ואנשי הצבא במקום.

אחרים טיפסו על הטנקים שהוצבו במקום בימים האחרונים ונופפו בדגלים. מאחורי המחסומים והגדרות שהוצבו במקום התקבצו היום כ-10,000 מפגינים. במקביל, נמשכו המהומות בכל רחבי המדינה.

הבוקר שוחח נשיא ארצות הברית ברק אובמה עם הנשיא מורסי והביע את דאגתו מהרג האזרחים במהלך המהומות במדינה. אובמה התרעם על האלימות בין המפגינים במצרים למשטרה וקרא לצדדים לשוב ולהידבר ללא תנאים מוקדמים.

במהלך דבריו בירך אובמה את הנשיא מורסי על קיום משאל העם לקראת כינון החוקה במדינה. אובמה הבהיר כי ארצות הברית תמשיך לתמוך ולסייע לכל הפלגים המצריים במאמץ להשגת דמוקרטיה שתבטיח את זכויות הפרט של כלל האזרחים.