"בנייה בהתנחלויות תחלק את הרשות"

את הדברים אמר שר החוץ הירדני, שמלווה את המלך עבדללה בביקור היסטורי ברמאללה. אבו מאזן קיבל את פני המלך הירדני והודה לו על התמיכה באו"ם בשדרוג מעמדה של הרשות הפלסטינית

מלך ירדן ביקר בצהריים ברמאללה ובירך את ההנהגה הפלסטינית על ההישג באו"ם - הכרה במדינה משקיפה - והביע את התנגדותו לבנייה ישראלית באזור E1.

המלך עבדללה השני הגיע לרמאללה לביקור ראשון של מנהיג זר מאז שדרוג מעמדה של הרשות הפלסטינית באו"ם. המלך עשה את הדרך מעמאן לרמאללה במסוק צבאי שנחת במוקטעה, ואת פניו קיבלו יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ובכירים פלסטינים נוספים.

"אנו, העם הפלסטיני וההנהגה הפלסטינית, מקבלים בברכה את הביקור ההיסטורי הזה שמתקיים אחרי שפלסטין הפכה למדינה משקיפה באו"ם", אמר נביל אבו רודיינה  דובר הממשל הפלסטיני. "אנו מעריכים מאוד את התפקיד החשוב מאוד של הוד מעלתו ומדינתו ירדן בהישג ההסטורי באו"ם".

עם המלך עבדללה הגיעו גם ראש ממשלתו עבדללה נסור ושר החוץ נאסר ג'ודה שהתייחס לכוונה של ממשלת נתניהו לבנות בשטחי E1. "זה מהלך שיחלק את הגדה לשני חלקים - שטחי E1 נמצאים בלבה הגיאוגרפי של הרשות, וזה יפגע בעקרון של הרצף הגאוגרפי של המדינה הפלסטינית".

שר החוץ הירדני הוסיף ואמר: "אנו לא היחידים שמתנגדים למדיניות הבנייה בהתנחלויות, גם המדינות הערביות והמוסלמיות והעולם כולו מתנגד למהלך".