סוריה: לחימה סמוך למצבור נשק כימי גדול

הקרבות בין המורדים לצבאו של בשאר אסד עלו מדרגה הערב, כשחילופי האש העזים התפשטו גם לנפת א-ספירה, הממוקמת במחוז חלב - שם פועל מתקן ביטחוני רגיש. לפי שעה, לא נמסר האם נשקפת סכנה לאבטחת הנשק הבלתי-קונבנציונלי

צבא סוריה החל הערב בהפגזת יחידות המורדים הנמצאות באזור הרגיש ביותר במדינה - סמוך למתקן המאכלס בתוכו מצבורי נשק כימי הממוקם בנפת א-ספירה שבצפון-מערב המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זוהי הפעם הראשונה שבה מתרחשים קרבות בין משטרו של הנשיא אסד לבין כוחות המורדים, המתרחשים סמוך למקום שבו מאכלס הצבא הסורי את מרב הנשק הכימי שברשותו. עוד נמסר, כי חייליו של נשיא המדינה הפגיזו היום את תחנת הכוח באזור א-ספירה. על פי הדיווחים, קשור המתקן הביטחוני הרגיש לטילי סקאד שבהם נעשו ניסויים בזמן האחרון. חרף הפרסומים בדבר הלחימה באזור הרגיש - לא ניתן לומר האם נשקפת סכנה למצבורי הנשק הכימי.

ה"טיימס" הבריטי: "ישראל עשויה להשתתף בתקיפת סוריה"

"ישראל עשויה לקחת חלק במתקפה". ארכיון (חדשות 2)

היומון הלונדוני פרסם הבוקר, כי במקרה שבו משטר אסד יעשה שימוש בנשק כימי נגד כוחות המורדים במדינה,יפתחו כוחות מטעם ארצו הברית, ירדן, טורקיה, בריטניה וישראל במתקפה בסוריה - כך דווח ב"מעריב".

נמסר, כי ארצות הברית ובריטניה כבר מוכנות למתקפה על משטרו של בשאר אסד, שצפויה לכלול פעולה קרקעית בהשתתפות של 75 אלף חיילי קומנדו שישתלטו על מתקני הנשק הכימי במדינה. התוכנית גובשה בחודשים האחרונים ויכולה לצאת לדרך בכל רגע - כך לדברי גורם אמריקני בכיר.

התוכנית, שבמסגרתה תיתכן מתקפה צבאית על סוריה, תיעשה במסגרת של "קואליציה רב לאומית", שישראל תהווה חלק ממנה. במאי האחרון התקיים בירדן תרגיל בהשתתפות 19 מדינות כולל ארה"ב שדימה תסריטים של מלחמה בנשק כימי, בהשתתפות של 12 אלף חיילים.