סגן נשיא מצרים: "נגיע להסכמה"

המהומות במצרים מתחדשות ומסרבות להירגע על רקע הדיון סביב שאלת החוקה החדשה, ונשיא מצרים מתייצב היום בפני המצלמות ומנסה להרגיע. "אני בטוח לחלוטין שאם לא בשעות הקרובות, אז במהלך הימים הקרובים, נגיע לפריצה במו"מ ותהיה הסכמה" הבטיח סגן נשיא מצרים מחמוד מקי, בניסיון להשקיט את הרוחות

מצרים ממשיכה להתנדנד בין המשא ומתן לגיבוש החוקה למהומות הנמשכות מול ארמון הנשיאות של מוחמד מורסי. על רקע אי היציבות הכללית, אומר היום סגן נשיא מצרים מחמוד מקי כי הוא מתכוון לפתוח בדיאלוג על הפרקים השנויים במחלוקת בהצעת החוקה המצרית וכי הפתרון הכרחי, ובאופן מיידי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני בטוח לחלוטין שאם לא בשעות הקרובות, אז במהלך הימים הקרובים, נגיע לפריצה במו"מ ותהיה הסכמה" הבטיח סגן הנשיא בניסיון להרגיע את ההמון הזועם שמפגין בימים האחרונים נגד המשטר.

סגנו של הנשיא המצרי טוען שיהיה ניתן להגיע לסיכומים עם נציגי האופוזיציה, עד מועד משאל העם ב15 לדצמבר, שיעסוק בהצעותיהם של הצד המוסלמי והסלאפי בפרלמנט הנבחר לחוקה המצרית.

במקביל להצעות והאמירות, מחוץ לארמון הנשיאות של מורסי, התחדשו העימותים בין אנשי האופוזיציה לתומכיו של מורסי. על פי דיווח סוכנות הידיעות רויטרס, במקום נזרקו אבנים, בקבוקי תבערה ורימונים לפיזור הפגנות.

על רקע האירועים האלה מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון התקשרה היום לנשיא המצרי וקראה לו להתחשב בדרישות האופוזיציה.