כוכב החגיגות בעזה: הטיל ששוגר לגוש דן

ביום שבת יציינו בעזה 25 שנים להקמת חמאס, בחגיגות ראוותניות כמיטב המסורת. אלא שהשנה, הן יצויינו גם בסימן "הניצחון" על צה"ל במבצע "עמוד ענן" ושיגור מאות רקטות לעבר יישובי ישראל. במשרד הפנים העזתי חשפו היום תמונות מהשלמת ההכנות לעצרת המרכזית - בה "יככב" דגם מוגדל של הטיל M-75, ששוגר לעבר גוש דן וי-ם

"כוכב" העצרת: טיל ה-M-75 (חדשות 2)

שומרים על המורל: בעזה יחגגו ביום שבת הקרוב את יום השנה ה-25 להקמת חמאס, ובתנועה שהשתלטה על הרצועה לפני חמש שנים וחצי מתכננים כמיטב המסורת חגיגה ממלכתית. אלא שהשנה יצויינו החגיגות בסימן "הניצחון" על צה"ל במבצע "עמוד ענן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד לפני החגיגות הרשמיות, צפויים להגיע לרצועת עזה, לראשונה, ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל ומשלחת בכירים של הנהגת החוץ של הארגון. משעל אמור היה להגיע מחר, אך בסופו של דבר הוחלט לדחות את הביקור ביממה, והוא יגיע בחמישי יחד עם סגנו מוסא אבו מרזוק ונציגים נוספים בלשכה המדינית.

אחד מבכירי חמאס, עיסא א-נשאר, אמר היום לביטאון הארגון באינטרנט כי "מדובר בביקור היסטורי שיתקיים בעקבות הניצחון האדיר במערכה מול ישראל". לדברי א-נשאר, משעל ויתר בכירי הארגון ישהו ברצועה מספר ימים, בביקור שנערך בתיאום ביטחוני מוקפד מול הרשויות במצרים - ואף צפויים להשתתף בעצרת המרכזית לציון יום השנה ה-25 להקמת חמאס, שתצוין ביום שבת.

בינתיים, חושפים בחמאס את "כוכב" העצרת המרכזית שצפוי לגנוב את ההצגה: מיצג עצום של הטיל ארוך הטווח  "M-75", שיכולותיו נחשפו לראשונה במהלך מבצע "עמוד ענן" עם שיגורו מספר פעמים לכיוון גוש דן וירושלים. היום הודיע משרד הפנים בעזה כי הושלמו ההכנות לקיומה של העצרת, ובתמונות שפורסמו בכלי תקשורת ברצועה נראה מנוף מציב את המיצג המרשים בבמה המרכזית.

השבוע צוטט מוסא אבו מרזוק בעיתון "אל-חייאת" הלונדוני כאומר כי מצרים העניקה ערבות אישית לביטחונה של משלחת בכירי חמאס, במהלך ימי הביקור ברצועת עזה. בהודעה שפרסם היום משרד הפנים בעזה נמסר כי כבישים רבים ברצועה צפויים להיסגר ושוטרים רבים יתפרסו ברחובות, לרגל קיומה של העצרת המרכזית. 

בראשית השבוע חנך משרד הפנים של חמאס את תערוכת "שמונת הימים - עזה תחת אש", המסקרת את מבצע "עמוד ענן" בתמונות זוועה ומיצגים בדמותו של רמטכ"ל הארגון שחוסל בפרוץ המבצע, אחמד אל-ג'עברי. האטרקציה המרכזית בתערוכה יוצאת הדופן היא רכבו אל-ג'עברי, שהותקף והושמד כמעט כליל באירוע בו חוסל.