"אסד אחראי לשימוש בנשק כימי"

המערב מבהיר שוב כי שימוש בנשק כימי יהיה קו אדום עבור אסד. נשיא ארה"ב אובמה אומר כי העולם כולו צופה באסד, ואם המשטר ישתמש בו זו תהיה "טעות טראגית" עליה אסד יהיה אחראי באופן אישי. בישראל חוששים גם שנשק כימי יזלוג לחיזבאללה

מזהיר. הנשיא אובמה, ארכיון (AP)

נשיא ארה"ב ברק אובמה מזהיר את נשיא סוריה אסד שלא ישתמש בנשק כימי במלחמת האזרחים בארצו נגד המורדים. "אני רוצה להבהיר שהעולם צופה באסד. שימוש בנשק כימי יהיה לחלוטין לא מקובל, וזו תהיה טעות טראגית של המשטר הסורי להשתמש בו. אם הוא יעשה כן, יהיו לכך השלכות ורק אסד יהיה אחראי", אמר הנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 

מוקדם יותר פורסמו דיווחים מסוריה לפיהם מהנדסים סורים החלו להכין חלק ממאגרי הנשק במדינה לשימוש, ואף חיבלו חלק מהנשק הכימי לראשי נפץ המורכבים על טילים ופגזים שנמצאים ברשות הצבא הנאמן לנשיא אסד.

מזה תקופה ארוכה הנשק הכימי שנמצא בידי סוריה מעורר דאגה עמוקה בישראל ובמערב. בישראל הועלה חשש שהנשק יגיע לידי המורדים, או יוברח על ידי נאמנים למשטר אסד לחיזבאללה או לארגוני טרור אחרים שנאמנים לשלטון הסורי. בעבר כמה ממדינות המערב וטורקיה הבהירו כי שימוש בנשק כימי בסוריה יהווה קו אדום עבורן, והם יפלשו לסוריה בעצמן כדי להפיל את משטר אסד במקרה כזה.