אטרקציה בתערוכת הטרור: רכבו המופצץ של ג'עברי

תמונות זוועה, נפילי טילים ודיוקני גבורה: תושבי עזה שיגיעו לתערוכה מיוחדת לכבוד "הניצחון" במבצע "עמוד ענן", ייחשפו, לטענת חמאס, לפשעים שביצעה ישראל ברצועה במהלך המבצע. האטרקציה המרכזית בתערוכה - שלד רכבו של רמטכ"ל חמאס אל-ג'עברי, שחיסולו נתן את האות לפרוץ המבצע. ועכשיו כבר חושבים בעזה על מוזיאון

רכבו של אל-ג'עברי בתערוכה (חדשות 2)

מנציחים את הטרור: משרד הפנים של חמאס ברצועת עזה חנך בראשית השבוע תערוכה לרגל סיום מבצע "עמוד ענן" - באירוע בו השתתפו בכירים בממשלת חמאס. האטרקציה המרכזית בתערוכה יוצאת הדופן - רכבו של רמטכ"ל חמאס אחמד אל-ג'עברי, שהותקף והושמד כמעט כליל באירוע בו חוסל - שהיה גם האירוע שפתח את מבצע צה"ל.

באירוע הפתיחה של התערוכה, ששמה "שמונת הימים - עזה תחת אש", נטלו חלק יו"ר הפרלמנט הפלסטיני מטעם חמאס, אחמד באחר ושר הפנים פתחי חמאד, מי שנחשב לאחד ממקורביו של ג'עברי. "האויב למד במבצע לקח אותו הוא לא ישכח", אמר באחר באירוע הפתיחה. "ניצחונו של העם הפלסטיני, ילדיו וגבריו על הכיבוש - הודות להתנגדות - הוא אמת לאמיתה".

הבכירים הפלסטינים סיירו בין מיצגי המוזיאון - ובהם, כאמור, רכבו המופצץ של אל-ג'עברי. בנוסף, מוצגות תמונות שונות מרחובות הרצועה במהלך ימי המבצע, ומיצגי אומנות נוספים כמו ציור של אל-ג'עברי המזכיר את תמונתו של רמטכ"ל חיזבאללה עימאד מורנייה, וכן מיצג המוקף פגזים של צה"ל כשבמרכזו ניצבת, לכאורה, העיר עזה.

אטרקציה מרכזית נוספת היא חפץ ארוך עליו מוטבע מגן דוד, ואשר חמאס טוען עד היום כי מדובר בחלק מכלי טיס של חיל האוויר שהופל בשמי עזה במהלך המבצע. תמונותיו של החפץ מוצא מחופי עזה זכו לפרסום רב בכלי התקשורת של חמאס במהלך ימי המבצע.

בינתיים, בחמאס חושבים כבר על היום שאחרי סיום התערוכה. "הממשלה תדון בקרוב בתכנית הקמת מוזיאון שיחשוף את ההפרות של הכיבוש", אמר שר הפנים פתחי חמאד. "באמצעות התערוכה שחנכנו ניתן להיחשף למימדי הפשעים של הכיבוש נגד העם. כך יידע העולם כולו עד כמה האויב הוא פושע".