מתנגדי מורסי: זו האזהרה האחרונה"

גל המחאה האלימה שעוררה החלטתו של נשיא מצרים להרחיב את סמכויותיו נמשך. ארגוני האופוזיציה הודיעו על צעדת מחאה לארמון הנשיאות בקהיר מחרתיים: "מדיניותו של מורסי, שמעדיפה את מפלגתו ותנועתו, תפגע בלגיטימיות שלו"

הפגנות אלימות בכיכר תחריר נגד מורסי (AP)

הסערה במצרים בעקבות החלטת הנשיא מוחמד מורסי להרחיב את סמכויותיו לא נרגעת, וביום שלישי הקרוב צפויה צעדת מחאה של תנועות האופוזיציה לארמון הנשיאות בקהיר.

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 

כמה תנועות פוליטיות וארגוני אופוזיציה פרסמו היום הודעה משותפת, לפיה יקיימו מחרתיים הפגנה שקטה במהלכה יצעדו לעבר הארמון הנשיאותי בבירה וימחו נגד הפגיעה בעקרונות הדמוקרטיה בעקבות הצווים שהוציא הנשיא.

 

"פרויקט החוקה שמורסי רוצה להוציא לפועל לפני משאל העם הוא למעשה פרויקט שיפגע בחופש הפוליטי, האזרחי, החברתי והכלכלי של המצרים", נכתב בהודעת ארגוני האופוזיציה.

 

"מורסי פוגע בלגיטימיות של שלטונו"

 

"זו האזהרה האחרונה למוחמד מורסי, שנבחר באופן דמוקרטי לנשיא. מדיניותו, שמעדיפה את מפלגתו ותנועתו, תפגע בלגיטימיות שלו", הבהירו מתנגדי הנשיא.

 

מועצת השופטים העליונה במצרים אמורה הייתה להוציא פסיקה הנוגעת למועצת החוקה, אך זו נדחתה לאחר שתומכי מורסי התאספו היום מחוץ למשרדיה בקהיר.

 

מתנגדי מורסי, שמילאו בימים האחרונים את כיכר תחריר בקהיר והפגינו נגד הנשיא, מאשימים כי הוא פועל על פי האינטרסים של תנועת האחים המוסלמים ומפלגתם "הצדק והחירות".