האופוזיציה בסוריה: "נשקול כוח רב-לאומי אם אסד יעזוב השלטון"

הקואליציה הסורית הלאומית, ארגון הגג של מתנגדי המשטר במדינה הודיעה אמש בקהיר כי בכוונתם לשקול הצבת כוח רב-לאומי במדינה - "אם אסד יעזוב את השלטון". עוד נמסר, כי מבחינתם מדובר בתנאי ראשון שלאחריו יידונו אחרים

ארגון הגג של האופוזיציה בסוריה, הקואליציה הלאומית הסורית, הודיעה הלילה בקהיר כי במידה ונשיא המדינה בשאר אסד יעזוב את השלטון - תישקל הכנסת כוח רב-לאומי לאזור. במקביל, חודשה תקשורת המחשבים במדינה לאחר שנותקה למשך יומיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

וליד אל-בוני, דובר הקואליציה הסורית הלאומית, אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "מדובר בתנאי הראשון שאחריו נדון באחרים. לא תהיה שום התקדמות בפן הפוליטי כל עוד משפחת אסד נמצאת בסוריה. עליהם לעזוב את השלטון".

בתוך כך, נמסר כי בריטניה, צרפת ומדינות המפרץ הכירו בארגון הגג של האופוזיציה הסורית כנציג הבלעדי של העם בסוריה. כמו כן, לאחר יומיים שבהם נותק האינטרנט - חודשה תקשורת המחשבים במדינה. בסוריה נהרגו למעלה מ-40 אלף בני אדם מאז פרוץ המהומות לפני כ-20 חודשים.

לאחר יומיים: האינטרנט חזר לסוריה

לאחר יומיים ללא אמצעי התקשורת הפופולאריים, שבו שירותי האינטרנט והסלולר לפעול בצורה מלאה בערי סוריה - כך דיווחו אמש פעילי זכויות אדם במדינה השסועה.

תושבי הבירה דמשק דיווחו לרשת CNN בשיחת וידאו בסקייפ כי השירות חזר לפעול היום בשעות אחר הצהריים לאחר שנחסם, ככל הנראה על ידי הרשויות, ביום חמישי האחרון.

שר התקשורת הסורי הפנה את האצבע המאשימה דווקא למתנגדי משטרו של באשר אסד הממשיכים במאבק נגד הנשיא. "טרוריסטים אחראים לניתוק כבל התקשורת האחראי על הרשת", טען בטלוויזיה הממלכתית.

מומחי תקשורת המעורים בעניין דחו את טענותיו של השר הסורי מאחר ועל מנת לנתק פיזית את כבלי הרשת, יש לפגוע בכבלים ב-4 מקומות שונים ברחבי המדינה בו-זמנית. מאז החלו הקרבות, נהגו המורדים להעלות סרטונים לרשת ולתקשר באמצעותה, דבר המפריך עוד יותר את דבריו של איש המשטר הסורי. בימים בהם לא פעלו השירותים, עברו מתנגדי המשטר לתקשר באמצעות תדרי הרדיו.