לאחר יומיים: האינטרנט חזר לסוריה

ההרג והאלימות נמשכים בסוריה גם היום, אך לפחות המורדים זוכים ליהנות שוב משירותי האינטרנט והסלולר שנגזלו מהם לפני מספר ימים. "טרוריסטים גרמו לנתק", מיהר להאשים שר התקשרות הסורי, זאת למרות השימוש הנרחב של המורדים ברשת

התקשורת חזרה לסוריה (AP)

לאחר יומיים ללא אמצעי התקשורת הפופולרים, שבו שירותי האינטרנט והסלולר לפעול בצורה מלאה בערי סוריה - כך מדווחים היום פעילי זכויות אדם במדינה השסועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תושבי הבירה דמשק דיווחו לרשת CNN בשיחת וידאו בסקייפ כי השירות חזר לפעול היום בשעות אחר הצהריים לאחר שנחסם, ככל הנראה על ידי הרשויות, ביום חמישי האחרון.

שר התקשורת הסורי הפנה את האצבע המאשימה דווקא למתנגדי משטרו של באשר אסד הממשיכים במאבק נגד הנשיא. "טרוריסטים אחראים לניתוק כבל התקשורת האחראי על הרשת", טען בטלוויזיה הממלכתית.

מומחי תקשורת המעורים בעניין דחו את טענותיו של השר הסורי מאחר ועל מנת לנתק פיזית את כבלי הרשת, יש לפגוע בכבלים ב-4 מקומות שונים ברחבי המדינה בו-זמנית. מאז החלו הקרבות, נהגו המורדים להעלות סרטונים לרשת ולתקשר באמצעותה, דבר המפריך עוד יותר את דבריו של איש המשטר הסורי. בימים בהם לא פעלו השירותים, עברו מתנגדי המשטר לתקשר באמצעות תדרי הרדיו.