הפלסטינים כבר חוגגים את ההכרה

שעות לפני שהאו"ם יאשר את קבלת הרשות הפלסטינית כמדינה משקיפה, החלו ברחובות הגדה החגיגות בעצרות ובהנפת דגלים. החגיגה המרכזית: במוקטעה ברמאללה

העצרת הכללית של האו"ם צפויה להעניק הערב לפלסטינים הכרה כמדינה משקיפה בארגון, אבל תושבי הגדה לא מחכים. כבר משעות הצהריים יצאו ראשוני החוגגים לכיכר ערפאת ברמאללה על מנת לחגוג את ההישג הדיפלומטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המונים הגיעו למרכז רמאללה סמוך למוקטעה בכיכר על שמו של הראיס שהוצא מקברו לפני ימים אחדים, זאת על מנת לחגוג את ההצבעה באו"ם בניו יורק.

"אני תומך במדינה הפלסטינית, אני תומך בנשיא" - נכתב בשלטים הרבים שמונפים במקום ועליהם מתנוססות פניהם של אבו-מאזן וערפאת. פלסטינים רבים מביעים אופטימיות זהירה לאור המהלך הצפוי. "עכשיו יהיה לנו שדה תעופה וגבולות שנשמור עליהם בעצמנו", אמר סטודנט בן 22 לרשת הטלוויזיה הפלסטינית.

בשעה 22:15 שעון ישראל, צפוי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן לעלות על בימת הנואמים ולדרוש את ההכרה. לקראת חצות צפוייה ההצבעה. על פי כל התחזיות הבקשה הפלסטינית צפויה להתקבל ברוב עצום. גורמים בכירים בישראל כבר מודים בכישלון המדיני ובשל כך הוחל לנקוט לפי שעה בקו תקשורתי המצניע את הנושא ולהימנע מאיום בצעדי תגובה חריפים.

נתניהו: ההחלטה לא תשנה דבר

הבוקר תקף ראש הממשלה נתניהו את המהלך הפלסטיני. "ההחלטה באו"ם היום לא תשנה דבר בשטח", קבע נתניהו בכנס לציון 35 שנים לביקור סאדאת בישראל. "היא לא תקדם את קיומה של מדינה פלסטינית, אלא תרחיק אותה".

"ידה של ישראל תמיד מושטת לשלום, אבל לא תקום מדינה פלסטינית בלי הכרה במדינת ישראל כמדינתו של העם היהודי וללא הכרזה על סיום הסכסוך", הצהיר נתניהו. "לכל אלה אין זכר בהצעת ההחלטה בעצרת הכללית של האו"ם".