סרטון "החיים הטובים" בשלטון דאע"ש

החטוף הבריטי ג'ון קנטלי צולם כשהוא מעביר סיור בעיר מוסול – העיר הגדולה ביותר תחת שלטון דאע"ש. הוא נראה כמי שמדבר מרצונו ומסתובב בחופשיות בעיר תוך שהוא מציג אורח חיים נורמלי ובריא תחת שלטון הארגון האכזרי. דבר אחד נעדר מהסרטון: נשים, שלא מצולמות כלל בעיר

העיר מוסול שבצפון עירק היא העיר הגדולה ביותר תחת שלטון דאע"ש. מול הסיקור במערב של שלטון האימים האיסלאמי, מציגים אנשי הארגון סיור בסגנון של "ערוץ החיים הטובים" בעיר, שהמדריך - החטוף ג'ון קנטלי - מראה חיים נורמליים לכאורה בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שלום, אני ג'ון קנטלי, ואנחנו נמצאים במוסול, העיר השנייה בגודלה בעירק. היא מרכז החליפות, וביתם של שני מיליון איש. התקשורת מראה את החיים תחת שלטון דאע"ש כמדכאים אבל האמת היא שכאן החיים מתנהלים כרגיל. כל מה שרואים בטלוויזיה מטעה, אני רואה אלפי עירקים יוצאים לענייני היומיום שלהם אחרי שנים של דיכוי תחת סדאם והכאוס של הפלישה האמריקנית".

קנטלי הולך עם הצלם לשוק המרכזי של מוסול, והוא נראה כמי שמסתובב בחופשיות בין המוכרים והקונים. "זאת לא עיר שחיה בפחד, זאת עיר נורמלית שמתנהלת כמו כל עיר גדולה. כותבים במערב שלאנשים אין כאן כסף לחיות, זה פשוט שקר. התושבים קונים, יש כסף, והשפע שולט בכל הדוכנים", הוא מציג את השוק.

התחנה הבאה הייתה בית חולים מקומי, שם הוא הציג ילדים הסובלים מבעיות פסיכיאטריות בגלל, לטענתו, ההפצצות האמריקניות על עירק. "יש חשמל כל היום, יש מספיק תרופות לכולם. הכל מתפקד כרגיל למרות שההפצצות נמשכות כל הזמן. רק השבוע אמבולנס נפגע מפצצה אמריקנית". בהמשך הוא צועק לשמיים בהתרסה נגד מטוס, ואומר: "תפציצו אותי שוב! זה כל כך חסר תכלית!".

בהמשך הוא עומד ליד רכב משטרה - מתוצרת אמריקנית - ואומר כי בעיר קיים שלטון של חוק. דבר אחד הנעדר מהסרטון הם נשים, שלא נראות בכל מהלך הסרט. "המשטרה בורחת מצרות? אין דבר כזה", הוא אומר בזמן שהוא נוהג על אופנוע משטרתי ברחובות.