מאמר מערכת רשמי ברשות הפלסטינית: "רשימת הליכוד החדשה קיצונית יותר, המתנחלים השתלטו"

גורמים רשמיים ברמאללה עדיין לא התייחסו לתוצאות הבחירות המקדימות בליכוד, אך מאמר מערכת נוקב שפורסם הבוקר בסוכנות הידיעות הרשמית מעביר את המסר מהרשות הפלסטינית היטב. "זו רשימה של תומכים בהרחבת ההתנחלות, מתנגדים לשיחות עם הפלסטינים, ושואפים להשתלט על מה שנותר מהשטחים", נכתב. "תיק המו"מ ייסגר סופית"

נתניהו ואבו מאזן. "רשימה קיצונית" (חדשות 2)

פסימיות ברשות הפלסטינית עם פרסום התוצאות הרשמיות בבחירות המקדימות בליכוד: במאמר מערכת שפורסם הבוקר בסוכנות הידיעות הרשמית של הרשות, "וופא", נטען כי בעקבות הבחירות הפכה המפלגה לקיצונית יותר וכי מרבית חבריה הם "מתנחלים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לאחר סיום הבחירות המקדימות ופרסום התוצאות הרשמיות, התברר כי המתנחלים הצליחו להשתלט על הנהגת הליכוד, וה'מתונים' הנוטים ימינה נותרו מחוץ לרשימה - כמו השרים דן מרידור ובני בגין", נכתב בפתיחת המאמר. "במבט חטוף על הרשימה החדשה מתברר כי הליכוד הפך למפלגת מתנחלים, למפלגה של תומכים בהרחבת ההתנחלות, מתנגדים לשיחות עם הפלסטינים, ושואפים להשתלט על מה שנותר מהשטחים הפלסטיניים. אלו הם אותם אנשים ששמו לעצמם למטרה לאשר חוקים נגד השמאל הישראלי".

כותב המאמר גם ניסה "להפגין" בקיאות בפוליטיקה הישראלית - על מנת לחזק את טענותיו. "אין ייצוג לישראלים ממוצא מזרחי ב-20 המקומות הראשונים ברשימה, למעט סילבן שלום, השר ממוצא תוניסאי המתגורר בתל אביב, ודני דנון שהחל את דרכו הפוליטית במפלגת "תחייה" אותה הקימה גאולה כהן - ואשר נחשבת לימין קיצוני", נכתב. "דנון כיהן במספר תפקידים במפלגה, עד שנבחר לכנסת והציג עצמו כאדם הניצב לימינו של נתניהו מבחינה פוליטית".

"המזרחי היחידי", סילבן שלום (רויטרס)

"רשימת הליכוד החדשה היא רשימה קיצונית-ימנית מאוד, אפילו בעיני הפרשנים הפוליטיים בישראל", נכתב בהמשך. "אחד הפרשנים אף כינה את הרשימה כ'רשימה פאשיסטית מאוד'".

באשר לעתיד יחסי ישראל והרשות הפלסטינית, צופה כותב המאמר שחורות, בהסתמך על ההנחה כי הליכוד ינצח בבחירות הקרובות. "אם ירכיב נתניהו את ממשלתו הבאה - הוא יהיה כבול פוליטית על ידי חברי מפלגתו, ותיק המשא ומתן ייסגר סופית, משום שנתניהו יטען שהקואליציה החדשה אינה מאפשרת לו לשאת ולתת למען השלום", נכתב. "זה מה שנתניהו רוצה. הוא לא רוצה להצטייר כמתנגד לשיחות באופן אישי, כי אם להטיל את האחריות לכך על הקואליציה החדשה שלו".