חמאס: "ברק נכשל בעזה - ופרש"

ארגון החמאס טוען שעזיבתו של אהוד ברק את החיים הפוליטיים היא הוכחה לניצחון של החמאס במבצע 'עמוז ענן' בעזה. "התפטרותו מראה על כישלונו המדיני והצבאי", אמר אחד מדוברי חמאס. התקשורת העולמית יצאה במבזקים מיוחדים וקשרו את הודעתו גם כן למבצע בעזה

זמן קצר לאחר הודעתו המפתיעה של שר הביטחון על פרישה מהחיים הפוליטים, ארגון החמאס אומר כי מדובר בהישג שלהם, זאת כי ברק לטענתם פרש בשל ניצחון ארגונם על ישראל. ברק טען קודם לכן כי הסיבה לפרישתו היא רצונו להקדיש יותר זמן למשפחתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה שפרסם חמאס מיד אחרי הודעת ברק, נכתב כי "התפטרותו היא ההוכחה לכישלונו המדיני והצבאי במלחמה על רצועת עזה, כמו גם כשלון ממשלת הכיבוש - בהשגת מטרותיה במבצע 'עמוד ענן'". אחד מדוברי חמאס פאוזי ברהום, כתב הבוקר בדף הפייסבוק שלו כי "ההחלטה הזאת היא ניצחון נוסף לניצחונות ההתנגדות - זוהי הוכחה למצב הבלבול והמשבר האמיתי ממנו סובלת הנהגת הכיבוש".

גם ברשתות בעולם קשרו את התפטרותו של ברק למבצע 'עמוד ענן' בעזה. ברוב הרשתות הבינלאומיות אמנם דיווחו גם על ההקשרים הפוליטיים להודעה, אך הדגישו כי ההודעה באה רק ימים לאחר המבצע בעזה.

ברשת סי אן אן הדגישו ששר הביטחון עוזב בימים של הפסקת אש מתוחה מול ממשל החמאס, ובשיקאגו טריביון ציינו כי ברק פעל רבות נגד תכנית ההתחמשות של אירן. התקשורת העולמית כמו התקשורת הישראלית, יצאה במבזקים מיוחדים בעקבות ההודעה.

ברק פורש - סיקור מלא:

נתניהו בירך את ברק: "מכבד את החלטתו, מודה על תרומתו"

ברק הודיע על פרישה מהחיים הפוליטים: "זמן להתפנות למשפחה"

מר ביטחון: מי אתה אהוד ברק?