סוריה: פצצת מצרר הרגה 10 ילדים

רשתות הטלוויזיה הערביות משדרות מאז הבוקר תמונות זוועה קשות של הורים המחזיקים גופות ילדיהם, לאחר שפצצות מצרר שהושלכו על ידי מטוסי "מיג" של הצבא הסורי הרגו לפחות 10 ילדים באזור דמשק. המורדים בקריאה לקהילה הבינלאומית: הכריזו על סוריה כ"אזור האסור לטיסה"

הפגזות בדמשק (AP)

פעילים סורים טוענים שמטוסים של חיל האוויר הסורי המטירו הבוקר פצצות מצרר על גן משחקים, שגרמו למותם של 10 ילדים. במהלך השעות האחרונות, רשתות הטלוויזיה הערביות משדרות סרטון שבו מוצגות תמונות מזעזעות - גופותיהם המרוטשות של ילדים בידי הוריהם האבלים.

על פי העדויות מסוריה, הילדים נפגעו כאשר מטוס קרב מסוג "מיג" חלף מעל הכפר דיר אל-אספיר במזרח דמשק, חלק ממבצע שנערך נגד ריכוזי מורדים בסביבתה של הבירה. על פי המורדים, על הקרקע, סביב הגופות ניתן לזהות חלקי פצצות מצרר, סמוך לגופות שתי ילדות.

"כל ההרוגים - בני פחות מ-15"

מטוסי קרב סורים הפציצו היום מרכז מורדים סמוך לגבול טורקיה, על פי העדויות - הן החטיאו את מטרותיהן "הם הפגיזו בשעה שהנהגת המורדים התכנסה בבית ספר, אבל ההפגזות החטיאו את הכינוס" בחודשים האחרונים פורסמו מספר פעמים טענות על פיהן מטוסיו של אסד מפגיזים ריכוזי אוכלוסיה בפצצות מצרר שאינן חוקיות על פי אמנות בינלאומיות. כלי תקשורת המזוהים עם המורדים שידרו בשבועות האחרונים בפנייה לקהילה הבינלאומית במטרה להסביר עד כמה נחוצה הכרזה על שמי סוריה כאזורים האסורים לטיסה.

על פי סוכנות הידיעות "רויטרס", לפחות 70 פצצות הושלכו לעבר ריכוזי המורדים. "כל ההרוגים - בני פחות מ-15", אמר אבו קאסם מהכפר דיר אל אספיר לסוכנות הידיעות. בחודש שעבר ארגוני זכויות אזרח מסוריה אמרו שמאות אנשים נהרגים בחודשים האחרונים מפצצות המצרר, באירוע האחרון - נהרגו עשרות אזרחים - גברים, נשים וילדים בכפר מעראת אל נומאן. בדמשק טוענים שהצבא לא משתמש בנשק כזה ושהטענות הן "חסרות בסיס". אמש נהרגו בסוריה 117 בני אדם, בהם, לפחות 14 ילדים.