חמאס: לא נעצור את הברחות הנשק

למרות הסכם הפסקת האש שהביא לסוף הלחימה בדרום, אומר סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו מרזוק, כי הארגון ימשיך לייצר אמצעי לחימה בעזה ולהבריח נשק לרצועה. במקביל, מדווחים הפלסטינים על שורת הקלות מצד ישראל שהחלו היום

פתח של מנהרת הברחה ברצועה (אימג'בנק - gettyimages)

הסכם הפסקת האש עליו הוכרז ביום רביעי האחרון מחזיק בינתיים מעמד, אך בחמאס מבהירים, בניגוד למה שאמרו בכירים ישראלים, כי ההבנות שהושגו לא כוללות את הפסקת ייצור אמצעי הלחימה והברחתם לעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו מרזוק, אמר בראיון לסוכנות הידיעות AP כי הארגון לא מתכוון לעצור את ייצור כלי הנשק והרקטות או את ההברחות של אמצעי הלחימה דרך המנהרות ממצרים.

מוקדם יותר היום התייחס בכיר אחר בחמאס, עיזאת אל-רישק, להסכם הרגיעה עם ישראל. בעמוד הפייסבוק שלו כתב אל-רישק: "הסכם הרגיעה אינו כולל את הסכמתה של מצרים למנוע את הברחות הנשק לרצועה. כל הפרסומים בנושא הם הדלפות שמטרתן להפחית את עוצמת התבוסה של ישראל בסיבוב האחרון מול חמאס".

היתר לחקלאים בעזה לעבוד בשטחים ליד גדר הביטחון

בתוך כך, דיווחו היום תושבים ברצועה כי ההקלות מצד ישראל לאוכלוסייה בעזה, במסגרת הסכם הפסקת האש, החלו. בין היתר, הסירה ישראל חלק מהמגבלות על מעברי הגבול ואפשרה לחקלאים פלסטינים לעבוד באדמותיהם ליד גדר הביטחון, ולדייגים פלסטינים להתרחק יותר עם סירותיהם.

ראש איגוד הדייגים בעזה אמר כי חלק מהדייגים כבר ניצלו את האישור והתרחקו עם הסירות למרחק של כ-9.5 קילומטר מחופי הרצועה. "זו הזדמנות לתפוס שלל טוב יותר, למרות שעדיין מדובר באזור מוגבל", אמר.