בכיר פלסטיני לשעבר: "שרידי ערפאת יוצאו השבוע מהקבר"

תאופיק טיראווי, ראש המודיעין הפלסטיני לשעבר, מסר לסוכנות הידיעות AP כי גופתו של ראש הרשות הפלסטינית לשעבר יאסר ערפאת תוצא מקברה במוקטעה שברמאללה ביום ג' הקרוב - זאת על מנת לבדוק האם הורעל בשנת 2004. מוקדם יותר החודש דווח כי על חפציו של ערפאת נמצאו שרידי חומר רדיואקטיבי

האם התעלומה סביב נסיבות מותו של ראש הרשות הפלסטינית לשעבר קרובה אל קיצה? תאופיק טיראווי, מי שכיהן כראש המודיעין הפלסטיני, מסר היום לסוכנות הידיעות AP כי שרידי גופתו של יאסר ערפאת יוצאו מקברו שברמאללה ביום ג' הקרוב ויימסרו לבדיקתם של מומחים זרים. על פי הדיווח, ייבדק האם הורעל בשנת 2004.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הליך חקירת נסיבות המוות עתיד להתבצע בעקבות הממצאים האחרונים, שלפיהם על חפציו ובגדיו של ערפאת נמצאו שרידי חומר רדיואקטיבי שעל פי החשד גרם למותו. אלמנתו, סוהא ערפאת, אמרה בריאיון לרשת האמריקנית CNN, כי היא מבקשת בחינה מדוקדקת של גופת בעלה המנוח, שתוודא אחת ולתמיד האם הורעל לפני מותו.

חפירת שרידי הגופה מתבצעת בהוראת התובע בצרפת, שקבע כי יש לבצע את המהלך לנוכח הנתונים שהתקבלו ממכון שוויצרי, ולפיהם נמצאו שרידיו של החומר הרדיואקטיבי פולוניום 210. בדוח הפטירה המקורי, שהונפק על ידי בית החולים הצבאי הצרפתי בו מת ערפאת בפריז נכתב כי ראש הרשות הפלסטינית לשעבר מת משבץ מוחי שנגרם עקב חוסר סדירות בזרימת הדם.