דיווח: "קציני צבא" מצריים הצטרפו למחאות נגד מורסי

העיתון "אל-קודס אל-ערבי", היוצא לאור בלונדון, פרסם היום כי ארגון בשם "קציני צבא מצרים" חילק כרוזים למפגינים בקהיר שבהם נכתב כי הצבא המצרי מצטרף למחאה נגד נשיא המדינה שהרחיב לאחרונה את סמכויותיו. "או שתחזיר את מצרים - או שתלך ממנה", צוין

מהומות בכיכר תחריר, אתמול (רויטרס)

התערבות צבאית ראשונה בהפגנות הסוערות במצרים: העיתון "אל-קודס אל-ערבי", הרואה אור בלונדון, דיווח היום כי קבוצה שנקראת "קציני צבא מצרים" הביעה את תמיכתה במפגינים המוחים נגד הרחבת סמכויותיו של הנשיא מורסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, חילק הארגון כרוזים שבהם נכתבה עמדת חברי הקבוצה. "זוהי קריאתו הראשונה של הצבא המצרי לעם", צוין. "זאת מכיוון שלגיטימיות המולדת היא כוחה הצבאי". עוד הוסיפו הפעילים, כי הם נאמנים לארצם. "אנו לא בוגדים", כתבו בכרוז ותקפו בחריפות את הנשיא המכהן מוחמד מורסי: "או שתחזיר את מצרים - או שתלך ממנה". נמסר, כי תגובה רשמית מטעם הצבא המצרי טרם התקבלה.

מהומות במצרים: "להפיל את המשטר"

מחאות, הפגנות והתפרעויות נגד "פרעה החדש": בפעם הראשונה מאז ההפיכה במצרים ומאז נבחר לנשיא המדינה מטעם האחים המוסלמים, מתקיימות הפגנות נגד מוחמד מורסי על רקע צווים נשיאותיים שהוציאו ומאפשרים לו סמכויות נרחבות. במהלך המהומות, התלוננו המפגינים כי המשטרה המצרית השתמשה נגדם בגז מדמיע - כדי לפזרם.

אלפי בני אדם שבו אתמול לכיכר תחריר להפגנה נגד ריכוז הסמכויות של הנשיא הטרי. המפגינים קראו להפיל את שלטונו של מורסי ולהביא לדמוקרטיה אמיתית במצרים. בעיר אלכסנדריה התקיימה הפגנה מול משרדי מפלגת "האחים המוסלמים" שבמסגרתה יידו המפגינים אבנים ואף הציתו את משרדו של מורסי. מנגד, בחלק מהמקומות התקיימו הפגנות תמיכה בנשיא, דבר שיצא התנגשויות אלימות בין המפגינים משני הצדדים.

מוחמד אל-בראדעי, ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית לשעבר ומי ששאף להתמודד על משרת הנשיא לאחר הפלת מובארק, תקף בחריפות את צעדיו של מורסי. "להחלטות אלה יהיו השלכות חמורות", הזהיר ואף כינה את הנשיא "פרעה החדש" של מצרים.