חמאס: "הגשם שיורד - סימן לניצחון שלנו"

אחרי חוקת הסוכריות והחגיגות ההמוניות ברחובות עזה, קשרו בזרוע הצבאית של ארגון הטרור בין ה"מפלה" שלראייתם הסבו לצה"ל במבצע "עמוד ענן" לבין מזג האוויר החורפי. דוברם התרברב בטוויטר: "צה"ל יהיה מעתה קיצור של 'הצבא המנוצח לישראל'"

חוגגים את הפסקת האש. היום (AP)

הפסקת האש בין ישראל לחמאס הביאה לדרום שקט מתוח, שלפי שעה נשמר. בינתיים, עסוקים תושבי רצועת עזה בחגיגות המוניות לרגל ה"ניצחון" שלשיטתם גרפו במאבק מול צה"ל במבצע "עמוד ענן", שהסתיים אמש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דף הטוויטר של הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, התמלא ביממה האחרונה בדברי שבח על ה"תבוסה" שנחלה ישראל ותכתובות שבהן התרברבו מחבלי הארגון בנושא. בין הדברים שנכתבו שם בלטה התייחסות למזג האוויר החורפי - שכמו בארץ, הורגש היטב גם ברצועה. "הגשם שיורד בשעות האחרונות בעזה הוא סימן לניצחון שלנו", קבע אחד מדוברי הארגון.

בהזדמנות אחרת, לעגו אנשי חמאס למערכת היירוט "כיפת ברזל". העובדה שבימי המבצע הצליחה האחרונה לסכל רוב מוחץ מקרב שיגורי הרקטות לעבר ישראל לא הפריעה להם לכנותה "כיפת נייר".

דובר הזרוע הצבאית, אבו-עוביידה, בחר בצהריים לקיים מסיבת עתיונאים מחוץ לביתו של רמטכ"ל חמאס שחוסל בתחילת המבצע - אחמד ג'עברי. הוא התפאר בכך שאנשיו "העבירו את עיקר המערכה אל לבה של היישות הציונית וזרעו פאניקה ברחובות הההתנחלויות תל אביב וראשון לציון". את האחרונה הם כינו בטעות "ההתנחלות הציונית הראשונה", שכן - לפחות בינתיים - לא הגיעו מטחי הירי אל פתח תקווה.

גולש אחר בדף הטוויטר של הזרוע הצבאית של חמאס כתב  כי "ראשי התיבות של צה"ל, מעתה ועד עולם, יהיו 'הצבא המנוצח לישראל'".