ילדיו של פעיל חמאס שחוסל: "נמשיך הג'יהאד, נשגר רקטות על היהודים"

מוחמד אל-הומס היה פעיל חמאס בכיר שחוסל בתקיפת רכבו של רמטכ"ל הארגון אחמד אל-ג'עברי, ביומו הראשון של מבצע "עמוד ענן". בזמן שבעולם שודרו תמונות ילדים פצועים בבתי החולים בעזה, שידרה טלוויזית חמאס ראיון עם ילדיו של הבכיר - בו הבטיחו להמשיך לירות רקטות על ישראל כשיגדלו עד שימותו גם הם כשהידים. כך זה נראה

הילדים מבטיחים ג'יהאד. מתוך הסרטון (חדשות 2)

עוד סבב הסלמה, עוד הסכם הפסקת אש - אך תכני החינוך והמסרים המסיתים והפרובוקטיביים בכלי התקשורת בעזה אינם משתנים. לצד סרטוני התעמולה והלוחמה הפסיכולוגית ששודרו מסביב לשעון בערוצי הטלוויזיה של חמאס, ניתן היה למצוא גם תכניות ילדים - אך לא מהסוג המשודר בערוצי הילדים המוכרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בזמן שברחבי העולם שודרו תמונות ארכיון של גופות ילדים בבתי חולים וילדים פצועים, מבוהלים ובוכים על אלונקות בעזה, התמונות ששודרו לצופים בעזה היו שונות לגמרי. כפי שפרסם לראשונה מכון המחקר של תקשורת המזרח התיכון ממר"י, רשת הטלוויזיה "אל-אקצה" יצאה לפגוש את בני משפחתו של פעיל חמאס מוחמד אל-הומס, אשר נהרג בתקיפת רכבו של רמטכ"ל הארגון אחמד אל-ג'עברי ביומו הראשון של מבצע "עמוד ענן" - ושמעה מילדיו הקטנים כי בכוונתם להמשיך בדרכו.

ראשית, דיברה אמו של הומס כשהיא מציגה את נכדה הקטן - בן הזקונים של פעיל החמאס הבכיר שחוסל, כשצעיף חמאס על צווארו. "השם שלו הוא משעל, על שמו של המפקד חאלד משעל", היא אומרת. "אם ירצה אללה, משעל הקטן יהיה כמו משעל הגדול. כולנו מייחלים למוות על שם קידוש האל. אפילו אם ישראל תהרוג את כולנו, נמשיך לירות רקטות. לא נפסיק את ההתנגדות ואת הג'יהאד".

צפו בבני המשפחה מבטיחים להמשיך בדרכו של אביהם:

אך בתו הקטנה של פעיל החמאס ההרוג היא ש"גנבה את ההצגה". "אני רוצה לירות רקטות על היהודים ולמות על שם קידוש אללה כמו אבי", אמרה הילדה עם הקשת בשערה. בן נוסף של הומס אמר: "אני ממשיך בדרך הג'יהאד, ורוצה למות מות קדושים כמו אבי".