חאלד משעל: "ישראל נאלצה להיכנע לתנאי חמאס"

בנאום שנשא בקהיר, התרברב ראש הלשכה המדינית של ארגון הטרור כי הפסקת האש שסיימה את מבצע "עמוד ענן" היא "הוכחה לתבוסת הציוניים". הוא הודה לאירן "שחמשה אותנו בנשק שבו נאבקנו". המוני פלסטינים יצאו לחגוג ה"ניצחון" ברחבי הרצועה

דקות אחרי שבכירי הדרג המדיני בישראל הודיעו על סיומו של מבצע "עמוד ענן", כינס ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, מסיבת עיתונאים בקהיר - שבה הציג את הסכם הפסקת האש עם ישראל כניצחון של ארגונו. בהתאם לכך, יצאו המוני פלסטינים לרחובות הרצועה לחגוג את "תבוסת" צה"ל.

רוצים לקבל עדכונית נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"המתקפה של ישראל על עזה הסתיימה באופן כזה שהיא מהווה אבן דרך נוספת בדרך לתבוסתה", אמר משעל לעיתונאים. "מי שהיה הראשון לשבור את הפסקת האש הקודמת הוא הצד הישראלי, שהחל בתוקפנות. ההתנגדות ובני עמנו סיפק לכך מענה הולם".

המניע להפסקת האש, לטענת משעל, היה "המכה שספג האויב מהעם שלנו, שאילצה את הציוניים להיכנע לתנאים שהציבה ההתנגדות. המעורבות של מצרים לא הייתה בעוכרינו ולא כללה הפעלה של לחץ עלינו, אלא הייתה אחראית ביותר".

שבחים נוספים חלק משעל לשלטון האייתולות: "הנשק שבאמצעותו נלחמנו יוצר בחלקו בעזה, אבל היתר סופק לנו מאירן שתמכה בנו וחימשה אותנו. מה שקרה בימים האחרונים הוכיח כי המאבק צריך אומנם לכלול היבטים פוליטיים ודיפלומטיים, אך ההתנגדות היא החלק העיקרי בו".

הפסקת אש - הכותרות האחרונות:

נתניהו: "הפסקת אש היא הדבר הנכון כעת למדינה"

כשעה לפני הרגיעה: מטחים כבדים לדרום

ארבעה חיילים נפצעו מרקטה באשכול

חמאס מרים ידיים? "די למבצע בעזה"

מצוד אחר מחבל באזור מודיעין

פרשני חדשות 2 מנתחים את המצב