בשידור חי: אהוד יערי שוחח עם פרשן חמאס מעזה

בימים שבהם רועמים התותחים, הצליח הפרשן לענייני ערבים של חדשות 2 לקיים דיון פורה בעברית עם איש תחנת הטלוויזיה "אל-אקצה" של חמאס ברצועה. "אתה טוב מאוד בניתוחים ובהסברים", החמיא לו הפלסטיני ואמר: "מצב הרוח בעזה מצוין"

מאז החל מבצע "עמוד ענן" נעזרים העיתונאים בישראל בידיעות ובתמונות שהכינו עמיתיהם בצדה השני של גדר המערכת כדי לסקר את המתרחש בעזה. במקביל, מתבססים רבים מדיווחי כלי התקשורת הפלסטינים באשר לנעשה בארץ על שידורי הגל הפתוח של "חדשות 2" - מה שסייע הערב לפרשן לענייני ערבים, אהוד יערי, ליצור דיאלוג יוצא דופן בשידור חי עם אנשי חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יערי, שעקב אחר ההתרחשויות על מרקע תחנת "אל-אקצה" של חמאס בעזה, הבחין כי אלה העבירו בשידור חי את המהדורה המרכזית של חדשות 2. הוא פנה למתורגמן הפלסטיני, שתרגם בזמן אמת את לשון הדיווח לערבית, וכך החל לשוחח עמו על המצב מנקודת מבטו.

"מה אתה חושב על השידור שלנו, עד עכשיו?", שאל יערי - והתגובה לא איחרה להגיע: "אני שומע אתכם. אני כבר כמה שנים רואה אותך. אתה טוב מאוד בניתוחים ובהסברים".

אז מי ביקש הפסקת אש?

יערי הודה למתורגמן הפלסטיני על המחמאות שהרעיף עליו - והתבקש להשיב על שאלה שהציג מצדו העזתי של המשדר. "אני שואל אותך האם יש הודנא (רגיעה) או אין? היום (חאלד) משעל אמר שנתניהו ביקש הפסקת אש. האם נתניהו הוא שביקש הפסקת אש?".

תשובתו של יערי על הדברים הייתה: "אני חושב שבסוף תהיה הפסקת אש, שחמאס צריך להבין שלא יהיה מחזה של ניצחון שלו". אחר כך, ביקש מבן שיחו לתאר את התחושות כעת וזכה לתשובה: "מצב הרוח בעזה מצוין. העורף שלנו חזק. אנחנו חוששים שצה"ל יעשה משהו משוגע".

"עמוד ענן" - היום השישי:

הכניסה הקרקעית נדחתה ב-24 שעות

אשטון: "פתרון ארוך טווח למצב"

דיווח: "מצרים מקימה מחנות פליטים בסיני" 

"יש עוצמה להתמודד עם כל אתגר בעזה"

גראד פגע ישירות בבית ספר באשקלון; חיסול בעזה

אחמדינג'אד למורסי: "שים סוף לטבח בעזה"

צפו: השקרים של חמאס - החלק ה-3

האצטדיון בעזה הותקף: "ירו מכר הדשא טילים"