חמאס גייס ילדות ועיתונאים לדווח על ה"טבח"

בארגון הטרור ממשיכים לספוג אבידות קשות עם התקדמות מבצע "עמוד ענן". בניסיון להשפיע על דעת הקהל הבינלאומית, זומנו צלמים לתעד את מראות ההרס במוקדי הטרור שנפגעו - שהאזינו לדברים קורעי לב של ילדי המקום: "רואים את המוות בעיניים, זה חלום בלהות"

ילדות עזה קוראות להתערבות בינלאומית (חדשות 2)

הירי לעבר יישובי הדרום נמשך וכך גם פעילות צה"ל ברצועה - שגבו, לפי דיווחי רשויות חמאס בעזה, את חייהם של 23 פלסטינים היום ו-69 מאז החל מבצע "עמוד ענן" ביום חמישי האחרון. סוכנות הידיעות "מען" דיווחה כי בתקיפת חיל האוויר במחנה הפליטים ג'בליה שבצפון הרצועה נהרגו גבר בן 45 ובנו, נער בן 15. לטענתם, הם נפגעו בעת שהיו ברכב לחלוקת מים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בינתיים, מנצלים הפלסטינים את מראות ההרס במוקדים השונים שהותקפו ומציפים אותם בעיתונאים - בניסיון להעביר לעולם כולו את תמונות ה"טבח" לכאורה שמתבצע בעזה. לשם כך, גייסו בחמאס בני נוער וילדים רבים שקוראים לקהילה הבינלאומית.

טרוי סוהא, צעירה עזתית בת 18, אמרה לכתבים ולצלמים ליד הריסות מבנה שנפגע: "ראיתי את המוות בעיניים שלי. זה סרט אימה אמיתי. אמא שלי עמדה לידי, רק במזל רב והודות לאל היא נשארה בחיים. המתקפה הזאת עלינו היא האלימה ביותר שידענו מאז 2009. המוות זועק מכל פינה וטילים נורים לכל עבר".

לפי דיווחי הפלסטינים, נהרגו 10 בני אדם - בהם ארבע נשים ושלושה ילדים - בהפצצת בית מגורים בשכונת שיח רדואן. נוסף על כך, נפצעו בדרגות שונות תושבי השכונות סג'עיה שבמזרח העיר עזה ומחנה הפליטים שאטי.

גורמי ביטחון בישראל אמרו כי המטרות שהותקפו, שבהן נפגעו גם אזרחים, הן בתיהם של שני מפקדים בכירים בארגוני הטרור ששימשו מפקדות. "חיל האוויר תקף במהלך היום כחמישים תשתיות טרור, ביניהן משגרים מוטמנים ומנהרות הברחה, תוך שהוא מסב נזק רב למערכים אלה ולמחסני אמצעי לחימה", נמסר מדובר צה"ל.

הרמטכ"ל הגיע לדרום ושוחח עם חיילים

באשר לפעילות בצפון הרצועה, אמרו בצבא כי "הותקפה שם תשתית תקשורת מבצעית המשמשת את ארגון הטרור חמאס בפיקוד על פעיליו ולצרכי תעמולה. כמו כן נפגע גם האזור שממנו בוצע ירי ארוך טווח לעבר גוש דן מוקדם יותר היום. נוסף על כך, נפגעו כמה חוליות מחבלים המזוהות עם חמאס. המטרות שהותקפו אותרו על פי מודיעין מדויק ועל פי תכנון פרטני במהלך החודשים האחרונים. צה"ל נחוש לתקוף יעדים המהווים בסיסים לטרור נגד אזרחי מדינת ישראל".

לצד המערכה הצבאית, התירה הבוקר ישראל את העברת הסחורות והציוד ההומניטארי לרצועה דרך מעברי הגבול בארז ובכרם שלום. מי שהגיע לדרום היום היה גם הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ. בשיחה עם לוחמים אמר: "זהו מפגש מרגש כי הוא מראה לנו את הכוח להמשיך את המשימה. אנשים קמו פה מאשקלון, מבאר שבע ומאופקים. זה לא משנה מאיפה אתה בארץ מכיוון טווח הטילים מכסה מהצפון לדרום".