אלמנתו של אל-ג'עברי במונולוג: "לא חשש מ-F-16, צחק על המוות"

אום מוחמד, אלמנתו של מפקד הזרוע הצבאית של חמאס שחוסל בשבוע שעבר, מספרת היום במונולוג לביטאון חמאס על הימים האחרונים בחברתו. "אמרתי לו להישאר בבית מחשש שיחוסל, אבל הוא לא פחד מהנשק של הכיבוש", היא אומרת. "הוא היה ככל האדם, איש משפחה וצנוע"

היא נישאה לו, הביאה עמו ילדים לעולם, המתינה לו 13 שנים שייצא מבית הכלא בישראל - והספיקה להיפרד ממנו לפני שחוסל בשבוע שעבר ברצועת עזה. אום מוחמד, אחת משתי נשותיו של אחמד אל-ג'עברי, משחזרת היום בריאיון יוצא דופן את ימיו האחרונים ומתארת אותם כ"ימי הפרידה ממקורביו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא הספיק להגשים שלוש משאלות לפני שמת על שם קידוש אללה", מספרת האישה - שיחד עם אישה נוספת הביאה 11 ילדים לעולם מזרעו של אל-ג'עברי. "הוא הותיר אחריו צבא חזק, לימד את הכיבוש לקח ושיחרר אסירים. באותו היום הוא היה מאושר יותר מהיום בו הוא התחתן, באופן בלתי ניתן לתיאור".

שלושה ימים לפני שהוא חוסל, שב אל-ג'עברי מטקס העלייה לרגל במכה שבסעודיה. זו הייתה עלייתו הראשונה לרגל - וגם האחרונה. "בימים הראשונים ביקשתי ממנו שלא לצאת ולהסתובב ברחוב והוא צחק", אומרת האישה. "הוא אמר לי שאם ימות על שם קידוש אללה הוא יודה על חסד המוות הזה".

"אל-ג'עברי לא פחד מהנשק של הכיבוש, לא ממטוסי ה-F-16 והתנהג כאילו אינם קיימים", ממשיכה האלמנה במונולוג. "(ביום החיסול) אמרתי לו להישאר בבית מחשש לכך. הוא היה ככל האדם, משפחתי, צנוע - אדם שהיה מפקד אך לא התנהג באופן שונה. אנשים אהבו אותו. כשהוא חזר מהעלייה לרגל הוא יצא לשוק, הביא מתנות לכל מקורביו ולא שכח אף אחד".

"האנשים קיבלו אותו עם שובו כאילו הוא נישא פעם נוספת", אמרה אום מוחמד. "אבל מתברר שזו הייתה מסיבת פרידה - ולא קבלת פנים. הוא רצה שאעלה איתו לרגל, אבל המצב הביטחוני לא אפשר זאת. הוא הבטיח לי שנעשה זאת יחד בשנה הבאה, אם ירצה אללה". 

"עמוד ענן" - סיקור מלא:

אזעקה ושני יירוטים מעל גוש דן

חמאס: "פגענו בסטי"ל ישראלי מול חופי עזה"

השר יעלון: יש מגעים להפסקת אש

צפו: תקיפת משגר סמוך למסגד

עלות המבצע: רבע מיליארד שקלים

יומן מבצע: היום החמישי של "עמוד ענן"

בן 72 במיל': "תוך חצי שעה בבסיס"

נתניהו: המבצע נמשך, ערוכים להרחיבו