משרד החוץ המצרי לישראל: "הפסיקי את המבצע"

גינויים בממשלת מורסי למבצע "עמוד ענן" של צה"ל ברצועת עזה. משרד החוץ המצרי פרסם הערב הודעה הקוראת להפסיקו מיידית ומזהירה מפני השלכותיו. חמאס למורסי: פעל לרגיעה, פתח את המעברים. אבו מאזן במאמץ להשגת רגיעה מול הנשיא מורסי. "האחים המוסלמים": הפגנת ענק ביום שישי למען עזה

החיסול בעזה, היום (רויטרס)

המבחן הראשון של הקשר בין מצרים הפוסט-מהפכנית של "האחים המוסלמים" לבין משטר החמאס בעזה: משרד החוץ המצרי פרסם הערב הודעת גינוי חריפה למבצע הישראלי בעזה וקראה לממשלה להפסיק באופן מיידי את התקיפות. "אנו מזהירים מפני השלכות התקיפות", נכתב בהודעת משרד החוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חמאס העביר הערב בקשה בהולה לנשיא מצרים מוחמד מורסי להתערב במה שכונה "הברבריות הישראלית על רצועת עזה". הנשיא מורסי צפוי להתייחס באופן אישי לתקרית בהמשך הערב. מורסי, שהיה יחד עם אנשי "האחים המוסלמים" מבין מובילי הביקורת על משטר הנשיא מובארק בטענה כי הוא נוטל חלק פעיל במצור על עזה ומשתף פעולה עם ישראל בתקיפות תושבי הרצועה, נקרא הערב לפתוח את המעברים ברפיח באופן בהול על מנת לאפשר מעבר חופשי של פלסטינים ואת העברתו של ציוד הומניטרי.

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שגינה מוקדם יותר את מבצע צה"ל בעזה, נמצא בקהיר אחרי שנועד אתמול עם מורסי. בשעות אלו הוא מתווך בניסיון להשיג רגיעה מחודשת בין ישראל לפלגים החמושים בעזה.

בתוך כך פרסמה הערב תנועת "האחים המוסלמים" הודעת גינוי חריפה לתקיפות צה"ל ברצועת עזה. במקביל, פרסמה קריאה לקיום הפגנות המוניות ביום שישי הקרוב ברחבי מצרים - לאות הזדהות עם העם הפלסטיני "הנתון לתקיפות ציוניות", לשון התגובה.

"התקיפה הזו מוכיחה פעם נוספת עד כמה ישראל היא מדינת כיבוש ציונית, מדינה גזענית, אותה דוחפים נתניהו וליברמן להסלמה צבאית נגד אירן, רצועת עזה הנצורה וסוריה", נמסר עוד בהודעה החריפה. 

בהכנת הידיעה השתתפו אהוד יערי, תום שרון ועמית ולדמן

חיסול אחמד ג'עברי - סיקור מיוחד:

מפקד הזרוע הצבאית של חמאס חוסל

נסגר החשבון עם האיש שחטף את שליט

מופז: "אפשר היה לעשות את זה קודם"

הלם בחמאס: "מכה קשה, נפתחו שערי הגיהנום"