"המורדים תפסו שטח סמוך לישראל"

קבוצת מורדים סורים השתלטה על כפרים באזור קוניטרה המפורז, הממוקם בסמוך לגבול הישראלי, כך פורסם ב"דיילי טלגרף". קצין בפיקוד הצפון סיפר לעיתון כי המורדים מנסים לגרור את צבא אסד לפעילות צבאית באזור, וזאת חרף המגבלות המוטלות עליו מאז הסכמי הפסקת האש שנחתמו עם ישראל. בין חברי הקבוצה: פעילי אל קאעידה

מורדים סורים השתלטו על אזור קוניטרה, ארכ (רויטרס)

קבוצה של כ-200 מורדים חמושים בסוריה הצליחה להשתלט על שטח נרחב באזור קוניטרה בסמוך לגבול הישראלי, כך דיווח "הדיילי טלגרף". על פי הפרסום, המורדים התמקמו בלב השטח המוכרז כמפורז מאז הסכמי הפסקת האש, המצוי בקרבת הגבול בכפרים ביר עג'ם ובאריקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הדיילי טלגרף" ציטט בדיווחו גורם מודיעיני בפיקוד הצפון בצה"ל, שהעיד כי המורדים בסוריה אכן הצליחו לחזק אחיזתם באזור. "המורדים פועלים על פי טקטיקה ברורה ומנסים לגרור את צבא אסד לשטחים המפורזים, וזאת בשל המגבלות החלות עליו בכל הקשור לשימוש בנשק", הסביר הגורם. "הם הצליחו לחזק את שליטתם באזור קוניטרה, ואפשר שינסו לבצע מהלך קיצוני כדוגמת ניתוק ציר התנועה מהעיר לבירה דמשק", ציין.

קבוצת המורדים שהשתלטה על האזור כוללת מספר לוחמים זרים שהגיעו לסוריה, וביניהם גם מספר פעילים מארגון אל קאעידה. על פי הדיווח, חברי הקבוצה החמושים אף סיפרו בעבר בגאווה, כי לאחר שיסיימו את המערכה הצבאית מול משטרו של נשיא סוריה בשאר אסד, הם "יתפנו" לפעולה מול האויב הישראלי.

לאחר הירי מסוריה, השקט נשמר ברמה

צה"ל השיב לירי מסוריה באמצעות טיל "תמוז" (ירדן מן, אתר זרוע היבשה)
ביממה האחרונה נשמר השקט באזור רמת הגולן, זאת לאחר שבימים האחרונים נורו קליעים מנשק קל ואף פצצות מרגמה לעבר שטחים פתוחים שבשליטת ישראל. מקורות בצה"ל העריכו אמש כי צבא סוריה אינו מעוניין בהסלמת המתיחות באזור, זאת לאחר שישראל הגיבה בפעם השנייה לירי באמצעות טיל "תמוז" ואף פגעה ככל הנראה בחוליית משגרים סורים.