האופוזיציה הסורית: "העולם אשם במצב"

מנהיג האופוזיציה ג'ורג' סברה מאשים את הקהילה הבינלאומית באחריות להמשך שפיכות הדמים בכך שהיא לא מסייעת לכוחות הלוחמים נגד אסד. "למתנגדי הנשיא ישנם תומכים רבים אך הם אינם עושים דבר, לנשיא יש תומכים בודדים שנותנים לו הכל", הוא טוען

"העולם לא תומך". ההפגנות בסוריה (רויטרס)

מנהיגה הטרי של האופוזיציה הסורית הגולה, ג'ורג' סברה, מאשים את הקהילה הבינלאומית באחריות להמשך שפיכות הדמים בסוריה וטוען כי חוסר התגובה של אומות העולם למתרחש במולדתו הוביל למצב הנוכחי - אפילו יותר מחילוקי הדעות בין המחנות השונים בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בראיון לסוכנות הידיעות AP אמר סברה: "על הקהילה הבינלאומית לתמוך ללא תנאים בכוחות המורדים, המנסים להביס את צבאו של הנשיא בשאר אסד". סברה הוסיף כי "העולם תומך בממשלה הסורית הגולה במקום לתמוך בכוחות הלוחמים בשטח".

סברה, נוצרי ומתנגד משטר ותיק שנכלא שוב ושוב על ידי משטרו של אסד, אומר כי הוא חש אכזבה גדולה מהתנהלותם של בני בריתו במדינות ערב ובעולם המערבי.

 בארה"ב מאוכזבים מהאופוזיציה

"לאופוזיציה הסורית יש אמנם תומכים רבים ברחבי העולם", אמר סברה, "אך לצערי הרב אנחנו לא מקבלים מהם דבר פרט למספר הצהרות בודדות. לעומת זאת למשטר הסורי אין הרבה תומכים בעולם, אך אלו שכן - מספקים לו את כל צרכיו". בכך ביחס לתמיכתן של המעצמות הגדולות רוסיה, סין ואירן.

לאחרונה, הביעה ארצות הברית את תסכולה מהמועצה הסורית הגולה, לאחר שניסיונותיה לאחד את הנהגת האופוזיציה הסורית כשלו. במחלקת המדינה האמריקנית קיוו כי מהלך כזה ייצור תמיכה רחבה בקרב כוחות המורדים, הלוחמים בצבאו של אסד במשך שנה וחצי ללא הצלחה.