8 שנים למות ערפאת: הכפיל שמשגע את תושבי הגדה המערבית

מחר ימלאו 8 שנים למותו של יאסר ערפאת, ותושבי הגדה המערבית נהנים להיזכר במי שהיה מנהיגה הבלתי מעורער של הרשות במשך עשרות שנים. החמאס אסר את קיומם של אירועים רשמיים בעזה, אך בגדה המערבית מסתובב בימים האחרונים אדם הדומה לראיס באופן יוצא דופן, לובש בגדי צבא וכמובן כאפייה - ומשגע את התושבים

הכפיל של ערפאת ברחובות הגדה (חדשות 2)

ברשות הפלסטינית יציינו מחר שמונה שנים למותו של יאסר ערפאת, ובצל הדיווחים על פתיחתה מחדש של חקירת נסיבות מותו - "משגעת" בימים האחרונים את רחובות הגדה המערבית דמותו של "הכפיל של הראיס": אחד מתושבי הגדה שמזכיר בצורה יוצאת דופן את ערפאת מסתובב ברחובות, לוחץ את ידי העוברים והשבים, מנשק את הילדים ומצטלם עמם.

שמו של "הכפיל" לא פורסם בכלי התקשורת הפלסטיניים, אך במבט ראשון קשה שלא להיזכר בערפאת. לרגל יום השנה השמיני למות הראיס, התלבש הכפיל גם בבגדיו, לרבות הסממן המוכר ביותר - הכאפייה, ויצא להסתובב ברחובות.

בכלי התקשורת הפלסטיניים דיווחו בהרחבה אודות ה"כפיל", ופרסמו תמונות רבות שלו בחברת תושבי הגדה, ש"שמחים להיזכר", לשון הדיווחים.

אלא שברצועת עזה הורו השבוע שלטונות חמאס כי אירועי יום השנה למותו של ערפאת לא יצוינו. הנהגת פת"ח ברצועה עודכנה בדבר ההנחיה, שזו אינה הפעם הראשונה המפורסמת מאז מותו של הראיס בעזה - ככל הנראה מסיבות פוליטיות. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכפילים משגעים את העולם הערבי:

סוריה: "הטייס הכפיל" של אסד נפל בשבי

התימני שדומה למובארק ניצל מלינץ'