אלפי פליטים סורים נמלטו לטורקיה

לפחות 9,000 סורים נמלטו לטורקיה ביממה האחרונה, באחד מגלי ההימלטות הגדולים מאז תחילת ההתקוממות. מנציבות האו"ם לפליטים נמסר כי עד כה נאלצו יותר מ-400 אלף סורים לעזוב את בתיהם עקב הלחימה, מתוכם השתקעו 120 אלף במחנות פליטים בטורקיה. כוחות המורדים והצבא ממשיכים להיאבק על העיר ראס אל-עין בצפון-מזרח המדינה

אלפים נמלטו לטורקיה. ארכיון (רויטרס)

הלחימה בסוריה ממשיכה להתגבר: כ-9,000 בני אדם נמלטו לטורקיה ביממה האחרונה בניסיון להימלט מהקרבות העזים הניטשים סמוך לגבול הטורקי. מדובר באחד מגלי הפליטים הגדולים ביותר ביום אחד מאז פרוץ ההתקוממות במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נציבות האו"ם לפליטים מסרה כי עוד אלף בני אדם נמלטו לירדן ביממה האחרונה ואלף אחרים מצאו מפלט בלבנון. "מדובר בקצב הבריחה הגבוה ביותר שראינו מזה זמן מה", אמר פקיד בכיר בנציבות.

עוד נמסר כי כעת עומד מספר הפליטים הסורים מאז פרוץ ההתקוממות על 408 אלף בני אדם, מתוכם 120 אלף נמלטו לטורקיה. רבים מהאזרחים שחצו את הגבול הטורקי נאלצו לטפס על גדרות תיל ו-70 מהם נפצעו.

הבריחה ההמונית החלה בעקבות קרבות בין כוחות הצבא לבין אנשי המורדים על השליטה בעיר ראס אל-עין הממוקמת בצפון-מזרח המדינה, סמוך לגבול עם טורקיה. ביום חמישי הצליחו המורדים להשתלט על מעבר הגבול באזור המאוכלס ברובו על ידי כורדים. לפחות 20 חיילים סורים נהרגו בקרבות על העיר.

בין הנמלטים לטורקיה אמש היו גם 71 חיילים עריקים מצבא סוריה, בהם 13 קצינים בכירים בעלי דרגה המקבילה לאלוף. נמסר כי הם הועברו יחד עם בני משפחותיהם למחנה פליטים המאכלס פורשים נוספים מהצבא הסורי.