נשיא סוריה אסד: "התערבות המערב – תוצאות קשות"

המצב ההומינטארי בסוריה מחריף, אך נשיא המדינה בשאר אסד ממשיך להזהיר את המערב מהתערבות בנעשה במדינתו. "אני חושב שהמחיר על התערבות זרה בנעשה בסוריה יהיה כבד – אני לא בובה של המערב". הוא גם הכחיש את הדיווחים האחרונים כי יעזוב את השלטון

בזמן שהטבח בסוריה נמשך ורבים בעולם מגנים אותו, הנשיא אסד משגר מסר מאיים לעבר מדינות המערב, ומזהיר אותן שלא יתערבו בנעשה במדינתו. "אני חושב שהמחיר על התערבות זרה בנעשה בסוריה יהיה כבד יותר ממה שהעולם כולו יכול לשאת", אמר אסד בריאיון לערוץ הטלוויזיה Russia Today, שישודר במלואו מחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נשיא סוריה הבהיר כי למחיר על התערבות יהיה "אפקט דומינו שיפגע בכל רחבי העולם, מהאוקיינוס האטלנטי ועד לאוקיינוס השקט", והעריך כי המערב לא יסתכן: "אני לא מאמין שהמערב הולך בכיוון הזה, אבל אם הם יחליטו לעשות את זה אף אחד לא יכול לדעת מה יקרה".

בנוסף, הוא הכחיש את השמועות לפיהן ייתכן והוא יעזוב את השלטון כחלק מהסכם. "אני סורי, נולדתי בסוריה ואני אחיה ואמות בסוריה", הדגיש. "אני לא בובה של המערב ולא אהיה מוכן לעזוב למערב או לכל מדינה אחרת".
במקביל, המצב ההומניטארי בסוריה מחריף, וראש הצלב האדום פיטר מאורר אמר היום כי יש מקומות רבים במדינה אליהם ארגונו לא מצליח להגיע. "אנחנו לא יכולים להתמודד עם המצב המחריף בסוריה, יש הרבה מקומות שצריכים סיוע אבל לא הגענו אליהם", אמר.