סוריה: חיילים ניגבו חומוס עם אסד

נשיא סוריה בשאר אסד יצא לביקור נדיר, לעיני המצלמות, אצל חייליו הנלחמים בפאתי דמשק. "אם נותרה שמחה בסוריה, זה הודות לניצחונות שהשגתם מול הטרור", אמר אסד לחייליו. הטלוויזיה הסורית שידרה את התמונות מהביקור של הנשיא הסורי כדי לחזק את תומכיו הנמצאים במלחמת אזרחים כבר ארבע שנים

נשיא סוריה בשאר אסד יצא לביקור נדיר בפרוורי דמשק כדי לעודד את חייליו ולהודות להם על מה שהוא מכנה "המאבק בטרור". בתמונות ששודרו בטלוויזיה הסורית, נראה הנשיא אסד, שלא מרבה לצאת מארמונו, כשהוא פוגש את אנשי הצבא שלו לכבוד חגיגות סוף השנה האזרחית. במסגרת המפגש אכל אסד עם החיילים בשכונת ג'ובאר שבצפון מזרח דמשק, אחד ממוקדי העימות בין אסד לבין ארגוני האופוזיציה הסורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתרי הג'יהאד נסערים מהתמונות. נטען שם שהנשיא, המנסה לשדר סולידריות עם החיילים, לא צולם באזורי הלחימה אלא במתחם בטוח באחת השכונות העלאוויות בבירה הסורית. "אם נותרה שמחה בסוריה, זה הודות לניצחונות שהשגתם מול הטרור", אמר אסד לחיילים - כך על פי חשבון הטוויטר של הנשיא העלאווי. הנשיא צייץ גם תמונה של עצמו לוחץ את ידו של קצין שלא זוהה. תמונה נוספת שפורסמה מטעם אסד מציגה אותו במעיל לא רשמי עם חייליו.

סוכנות הידיעות ההסורית הממשלתית SANA דיווחה גם היא על הביקור שנערך בליל יום רביעי. הנשיא הסורי ואנשיו מנהלים מאבק מזוין נגד ארגוני אופוזיציה וארגוני ג'יהאד שונים מאז מרס 2011, ובניגוד לנבואות על נפילתו הוא מצליח להחזיק מעמד ולשמור על אחיזתו בשלטון בחלקים רבים של המדינה, כשהוא נשען על תמיכת בני בריתו ממוסקבה.