הצרה החדשה של תושבי צפון הרצועה: תנין

בימים האחרונים נשמעים סביב אגמי הביוב באזור בית לאהיה קולות ירי. הפעם לא מדובר במאבק בישראל, אלא בניסיון להניס את הטורף הזוחל שנצפה במים וניזון מחיות המרעה של חקלאי האזור. כל ניסיונות הדייגים ללכוד אותו עלו בתוהו

מאיים על תושבי עזה. ארכיון (מורג ביטון)

לתושבי צפון רצועת עזה לא חסרות בעיות, אבל כעת הם נאלצים להתמודד עם משבר שנדמה שכמוהו - עוד לא הכירו: דייגים מאזור העיירה בית לאהיה מנסים בימים האחרונים ללכוד ברשתם תנין, שנצפה מטיל את אימתו כבר כמה פעמים בשולי אגם ניקוז של מי ביוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תושבי המקום סיפרו לסוכנות הידיעות "מען" כי בחלק מהמקרים, הצליחו הדייגים לגרום לתנין להיכנס אל תוך הרשת - אולם הוא הצליח לחמוק ממנה ונמלט.

חקלאים באזור העידו כי כבר כמה פעמים שאותו תנין מסתורי ניסה לטרוף את חיות המרעה שלהם, וסיפרו כי הניסו אותו כשירו לכיוונו.

רג'יב אלנקע, מנהל מערך הביוב בצפון הרצועה, אישר כי רשויות חמאס בעזה מודעות לבעיית התנין, שלפי הערכתו - אורכו 1.70 מטרים. הוא ניסה להעביר לתושבי האזור מסר מרגיע ואמר: "כמעט תמיד כשהוא מבחין בבני אדם - הוא בורח. עד כה, לא נשקפה ממנו סכנה לחיי האזרחים - אבל אין להקל ראש בהימצאותו שם, שכן לא ניתן לנבא מה יהיה בעתיד".