דיווח: "חיזבאללה משתמש בקטיושות בסוריה"

הארגון הלבנוני מגביר מעורבותו בניסיון לסייע לנשיא אסד לדכא את המחאה במדינתו: לאחרונה השתמשו פעילי הארגון, שממשיכים להסתנן לסוריה דרך הגבול המשותף עם לבנון, בטילי קטיושה במתקפה על המורדים. הפסקת האש לרגל חג הקורבן מתמוטטת: יותר מ-140 הרוגים מאז כניסתה לתוקף

פעילי חיזבאללה, ארכיון (AP)

עדות נוספת למעורבות הגוברת של חיזבאללה בנעשה בסוריה: פעילי הארגון הלבנוני עשו שימוש בחודש האחרון בטילי קטיושה, במהלך עימותים שהתרחשו לאורך גבול סוריה-לבנון עם כוחות המורדים, כך מדווח העיתון הבריטי "אינדיפנדנט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"חיזבאללה שולח לוחמים רבים דרך הגבול על מנת לסייע למשטר הסורי בדיכוי המחאה", אמרו לעיתון פעילי אופוזיציה הנלחמים בשטח. לדבריהם, במהלך עימותים שנערכו לפני כשבוע בסמוך לגבול סוריה-לבנון, ביצעו אנשי חיזבאללה מתקפה באמצעות טילי קטיושה על מוצבים של "צבא סוריה החופשית", ארגון המורדים המוביל את המחאה המזויינת בכוחות אסד.

"חיזבאללה מנסה להתערב כדי לשנות את מאזן הכוחות בעימות לטובת אסד", אמרו פעילי האופוזיציה לעיתון. "פעילי הארגון מעורבים בעימותים בגבול, והן בערים נוספות בסוריה - כמו אל-קסיר וחומס". אנשי "צבא סוריה החופשית" סיפרו עוד כי לאחרונה לקחו בשבי 13 פעילי חיזבאללה על אדמת סוריה, ואיימו לפגוע במעוזים של הארגון בפרבר הדרומי בבירות - אם לא יסיג את כוחותיו מסוריה.

בינתיים, בשטח, ניכר כי "הפסקת האש" עליה סיכמו הצדדים לרגל חג הקורבן כלל אינה ממומשת. על פי דיווחים של פעילי זכויות אדם בסוריה, ביממה החולפת נהרגו יותר מ-140 בני אדם בעימותים ברחבי המדינה. "משפחות רבות סובלות מאש העימותים במקום לחגוג את אווירת החג", דווח בכלי התקשורת הערביים.