סוריה: הפסקת האש נכנסה לתוקפה

לראשונה מזה 20 חודשים שבהם מתרחשת מלחמת אזרחים במדינה, החליטו הצדדים הניצים לנצור את האש - והכריזו על הפסקת אש לרגל חג הקורבן, שצפויה להימשך עד יום שני

השקט יישמר? טנק בסוריה, ארכיון (AP)

בסוריה נכנסה הבוקר לתוקפה הפסקת האש שעליה הוסכם לרגל חג הקורבן שמתחיל היום. צבא סוריה וראשי המורדים הביעו את הסכמתם לנצור את האש למשך ארבעת ימי החג. אמש, עם ההודעה על השקט המתוכנן, הודיעו ראשי הצבא כי עדיין שמורה להם הזכות להגיב על כל מעשה תוקפנות מצד המורדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפסקת האש, שהושגה בתיווכו של השליח המיוחד של האו"ם והליגה הערבית לסוריה לחדר ברהימי, נכנסה לתוקפה הבוקר בשעה שש. בהצהרה מטעם הצבא הסורי שפורסמה בכלי התקשורת במדינה נאמר, כי השקט יכובד במשך ארבעת ימי חג הקורבן. עם זאת, צוין כי כל התגרות מצידם של המורדים במדינה תיענה בתגובה. מנגד, הודיעו גורמים בצבא סוריה החופשית כי יכבדו כל הסכם להפסקת אש.

אמש הביע השליח המיוחד ברהימי את תקוותו כי השקט הנוכחי יביא לסופה של מלחמת האזרחים המתקיימת במדינה מזה 20 חודשים. "לאחר הביקור שערכתי בדמשק, קידמתי הסכם ביוזמת הממשל הסורי להפסקת אש במהלך החג", אמר ברהימי במסיבת עיתונאים שנערכה בקהיר יחד עם ראשי הליגה הערבית.