לרגל חג הקורבן: הפסקת אש בסוריה

"אחרי הביקור שערכתי בדמשק, קידמתי הסכם ביוזמת הממשל הסורי להפסקת אש במהלך החג", אמר לאחדר אל בראהימי - נציג הקהילה הבינלאומית למשבר בסוריה. במשרד החוץ הסורי, עדיין לא מאשרים את ההודעה ואת היוזמה של השליח המיוחד. אחרי יותר משנה של התכתשויות ויותר מ-30 אלף הרוגים, יש סיכוי לשקט בסוריה

איבראהימי - אופטימי (AP)

נציג האו"ם למשבר בסוריה, לחדאר בראהימי אמר היום שהממשל הסורי בראשות אסד הסכים להפסקת אש במדינה במהלך החג איד אל-אדחה. על פי סוכנויות הידיעות, הנשיא הסורי בעצמו יכריז על הפסקת האש עוד במהלך היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחרי הביקור שערכתי בדמשק, קידמתי הסכם ביוזמת הממשל הסורי להפסקת אש במהלך החג", אמר בראהימי במסיבת עיתונאים שנערכה בקהיר יחד עם ראשי הליגה הערבית.

החג יתחיל מחר ויימשך ארבעה ימים, ועל פי בראהימי, הנושא ונותן בשם הליגה הערבית והאו"ם לא ברור כמה זמן היא תימשך. אם ההסכם יאושר על ידי גורמי האופוזיציה בסוריה ויצא לדרך - זו תהיה הפסקת האש הראשונה בסוריה ב-20 חודשי מלחמת אזרחים שהרגה עד כה יותר מ-30 אלף בני אדם והובילה מאות אלפים לחיי פליטים עקורים. 

במשרד החוץ בדמשק מצננים את ההתלהבות ואולי גם מביכים את השליח המיוחד. בהודעה שפורסמה על ידי המשרד בדמשק נאמר שראשי הצבא הסורי עדיין לומדים את ההצעה של איברהימי "אנחנו עדיין לומדים את ההצעה שקוראת לבלום את מבצעי הצבא במהלך חג איד אל אדחה המבורך" אישור להצעה עשוי להגיע - רק מחר