אשתו של הנייה גנבה את ההצגה מאמיר קטאר

תושבי עזה התרגשו אתמול לראות את אמיר קטאר שובר את המצור ומחזק את שלטון החמאס. אלא שהתקשורת הפלסטינית התלהבה מעניין אחר, מסעיר לא פחות: לראשונה הופיעה בטקס רשמי אמאל הנייה, אשתו של ראש ממשלת חמאס אסמאעיל הנייה ואם 14 ילדיו. עכשיו מקווים שעוד נשים בארגון יופיעו בפומבי

אמאל הנייה (מימין) ואשת האמיר, אתמול (חדשות 2)

בעזה מנסים הבוקר להירגע מההתרגשות שאחזה בתושבי הרצועה במהלך ביקורו הקצר של אמיר קטאר, אתמול. אך לצד העיסוק הנרחב במשמעויות מרחיקות הלכת שלו על ממשל החמאס, הן במישור המדיני והן במישור הכלכלי - התקשורת הפלסטינית סוערת בעקבות הופעתה יוצאת הדופן של אמאל הנייה, רעיית ראש ממשלת חמאס, בטקס קבלת הפנים הרשמי לאמיר הקטארי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמאל, בת 49, בת דודתו של הנייה מצד אביו, התחתנה איתו בשנת 1980 והביאה עמו לעולם 14 ילדים. אתמול היא נטלה לראשונה חלק בטקס לאורח המכובד מקטאר, שהגיע דרך מעבר רפיח. היא קיבלה את פניה של אשת האמיר, השייח'ה מוזה, ליוותה אותה על השטיח האדום ועמדה לצדה בשירת ההמנונים.

לכמה שעות הפכו אתרי החדשות הפלסטיניים לאתרי רכילות צהובים. "כשלגופה גלבייה שחורה פשוטה וחיג'אב לבן גדול, הופיעה אמאל הנייה - שבדרך כלל אינה מתערבת בעניינים מדיניים כמו יתר נשות בכירי חמאס", נכתב באחד מאתרי החדשות. "ידוע שתושבי הרצועה לא אוהבים שהנשים נוטלות חלק בפעילות המדינית".

"השתתפותה בטקס נבע מהעובדה שמעולם לא הגיעה לעזה משלחת בדרגים שכאלה מאז השתלטות חמאס על הרצועה ב-2007", אמרה הבוקר אום-מוחמד א-רנתיסי, האחראית על פעילות הנשים בחמאס. "נוכחותה הייתה עניין אלמנטרי, שכן האמיר ורעייתו הגיעו לשבור את המצור". א-רנתיסי הוסיפה כי ייתכן שהופעתה של אשתו של הנייה תביא להופעות של נשים נוספות של בכירי חמאס בטקסים רשמיים.

בתקשורת הפלסטינית התרשמו מאוד גם מהטעם האופנתי של אשת האמיר הקטארי, ופירטו בהרחבה על הלבוש בו בחרה. "השייח'ה מוזה נחשבת לאחת הנשים האלגנטיות בעולם", נכתב. "כוכבי הוליווד מקבלים השראה מטעמה האופנתי".