אסד חושש: קצינים עלאווים עורקים, צעירים לא מתגייסים

גם בני העדה העלאווית השלטת בסוריה נוטשים את אסד? מועמדים לא מתגייסים לצבא ולמילואים - וקצינים בכירים עורקים בחשאי ונמלטים מהמדינה. שיאה של התופעה נרשם השבוע בעימותים בין כוחות ביטחון שבאו ללכוד "עריקים" בכפרים עלאווים למשפחות שסירבו לשלוח את בניהן. "התופעה מתפשטת", מעידים בסוריה

"עלאווי - לא לשירות ולא להתנדבות" (חדשות 2)

הצבא הסורי ממשיך להתפורר: משפחות עלאוויות סוריות מסרבות לשלוח את בניהן לצבא או לשירות מילואים - מחשש לחייהם, כך מדווחת היום רשת הטלוויזיה "סקיי ניוז" בשפה הערבית. על פי הדיווח, התופעה המתפשטת אף הובילה לפרוץ עימותים אלימים באחד הכפרים העלאווים בין תושבי הכפר לכוחות הביטחון בימים האחרונים.

"כמה מאנשי הכפר סירבו לשלוח את בניהם לשרת בכוחות הביטחון ובצבא הסורי, משום שהם שבים בארונות", סיפרה אחת מתושבי המקום. על פי הדיווח, כשהמקרה נודע למחלקת הגיוס האזורית, ניתנה פקודה לשלוח כוח צבאי לכפר כדי להביא את ה"עריקים", אך עם הגעת הכוח החלו עימותים אלימים בין הצדדים ומצור הוטל על הכפר.

גוברת העריקה של קצינים עלאווים

"המשפחות הבריחו את המועמדים לשירות צבאי לאחד הכפרים הסמוכים ואפילו לעיר לטקיה", העידה תושבת המקום. "זו לא הפעם הראשונה שהדבר קורה, אך יש איפול תקשורתי על מקרים שכאלה". עוד דווח ב"סקיי ניוז" כי מקרים דומים התרחשו בכפרים עלאווים נוספים - ובהם דמסרחו, השוכן לחופי המזרח התיכון בצפון המדינה.

הדיווח היום מצטרף לדיווח נוסף של התחנה הבריטית, מראשית החודש, ולפיו יותר ויותר קצינים עלאווים עורקים משירות בצבא הסורי ונמלטים מהמדינה. לאחרונה התרחשה עריקה של שבעה קצינים עלאווים - שנטשו את נשקם ועברו לירדן. על פי הדיווחים, העריקות מתבצעות בסודיות מוחלטת כדי להבטיח את שלום משפחותיהם של הקצינים העורקים - המצטרפות לקצינים העורקים כמה ימים לאחר מכן מעבר לגבול.