חרירי: "אסד אחראי לפיגוע בביירות"

סעד חרירי, ראש ממשלת לבנון לשעבר, קרא לכל אזרחי לבנון להגיע להלוויות הרוגי הפיגוע אמש בביירות בו נהרגו 8 בני אדם ובהם ראש מדור המודיעין של שירותי ביטחון הפנים . חרירי האשים את המשטר הסורי באחריות לפיגוע: "אסד הורג את אנשיו שלו, הוא לא יחשוב פעמיים לפני שיהרוג לבנונים"

הפגנות מחאה בלבנון נגד הממשלה (AP)

סעד חרירי, ראש ממשלת לבנון לשעבר ובנו של רפיק חרירי שנרצח גם הוא בפיגוע במדינה ב-2005, קרא היום לכל אזרחי מדינת הארזים לקחת חלק בהלוויתו של וויסאם אל-חסן - ראש מדור המודיעין של שירותי ביטחון הפנים, שנהרג בפיגוע אמש בביירות עם שבעה בני אדם נוספים. "הוא הגן על לבנון ממזימותיו של אסד", אמר חרירי. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדבריו האשים ראש הממשלה לשעבר את המשטר הסורי באחריות לפיגוע ברובע אל אשרפייה בביירות, המאוכלס ברובו בנוצרים. "וויסאם אל חסאן עשה הכל בכדי להגן על אזרחי לבנון שחשופים למזימות של בשאר אסד", הסביר חרירי.

בראיון ל-CNN אמר חרירי כי אין לו ספק שאסד אחראי לפיגוע. "הוא הורג את אנשיו שלו, הוא לא יחשוב פעמיים לפני שיהרוג לבנונים במטרה להגן על עצמו".

אירן רמזה: ישראל אחראית לפיגוע

ראש ממשלת לבנון, נג'יב מיקאתי (AP)

דבריו הגיעו אחרי שמוקדם יותר הגיש ראש הממשלה המכהן של לבנון, נג'יב מיקאתי, את התפטרותו, בעקבות פיגוע התופת. מיקאתי הודיע על כוונתו להתפטר לנשיא מישל סלימאן, שלדבריו ביקש ממנו שלא לפרוש לאלתר ולהמשיך למלא את תפקידו למשך זמן מה. מיקאתי התייחס למניע לפיגוע וטען כי הוא נועד לחסל את הבכיר הלבנוני וויסאם אל חסן, בשל פעילותו בחשיפת מעורבותה של סוריה בפיגוע אחר במדינה.

בעקבות הפיגוע, נערכו ברחבי לבנון הפגנות מחאה וגורמי אופוזיציה שונים קראו לממשלה בביירות, הכוללת גם שרים חברי חיזבאללה, לסיים את כהונתה.  

אירן הפנתה היום אצבע מאשימה לעבר ישראל. שר החוץ עלי אכבר סלאחי גינה הבוקר את הפיגוע ורמז כי ישראל אחראית לו. "מדינות מסוימות תכננו את הפיגוע הזה", הוא אמר בשיחה שקיים עם עמיתו הלבנוני, עדנאן מנסור.

סלאחי, שדבריו צוטטו בסוכנות הידיעות האירנית "פארס", הוסיף: "האויב מנסה לערער את היציבות באזור ולפגוע בביטחון בו כדי להשיג את מטרותיו הזדוניות".