אבו מאזן: "בבחירות הבאות ישתתפו גם תושבי ירושלים"

לאחר שש שנים בהן לא התקיימו בחירות מקומיות ברשות הפלסטינית, הצביעו היום תושבי הגדה המערבית עבור מועמדיהם להנהגת הרשויות המקומיות. יו"ר הרשות: "זוהי חגיגה לעם הפלסטיני, בבחירות הבאות ישתתפו גם תושבי עזה וירושלים". בחמאס הגיבו בביטול: "הבחירות אינן לגיטימיות ללא פיוס"

אבו מאזן: "בבחירות הבאות ישתתפו גם תושבי (רויטרס)

לראשונה מזה 6 שנים ערכו היום הפלסטינים בחירות לרשויות המקומיות ביהודה ושומרון. מאז נבחרה תנועת חמאס למועצה המחוקקת הפלסטינית לא נערכו הבחירות, והיום הצביעו תושבי הרשות עבור נציגיהם להנהגה המקומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקלפיות, שמוקמו בבתי ספר ובמוסדות ציבור אחרים ברחבי הגדה המערבית, נפתחו כבר בשעה 7:00 כדי לאפשר ל-505 אלף תושבי הרשות להצביע. במערכת הבחירות הנוכחית לא השתתפו אזרחי רצועת עזה ולא תושבי מזרח ירושלים.

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן הגיע גם הוא להצביע וכינה את הבחירות "חגיגה לדמוקרטיה ביום חגו של העם הפלסטיני". אבו מאזן הצר על כך שלא כל תושבי הרשות הפלסטינית משתתפים בבחירות. "אני מקווה שהבחירות בעתיד יכללו את תושבי מזרח ירושלים ורצועת עזה", אמר יו"ר הרשות.

בתנועת חמאס השולטת ברצועת עזה התייחסו בפחות התלהבות למערכת הבחירות. כלי תקשורת ערביים ציטטו גורמים בהנהגת הארגון שהצהירו כי הבחירות המתקיימות בגדה הינן חסרות ערך. "אין כל תועלת בבחירות האלו, בהיעדר פיוס בקרב ההנהגה הפלסטינית", טענו בחמאס.