בעקבות הפיגוע: ראש ממשלת לבנון התפטר

השכנה מצפון סוערת למחרת הרג הבכיר הביטחוני במתקפת טרור בבירה ביירות. בצהריים נתנה חומרת האירוע את אותותיה בקרב הנהגת המדינה - כשנג'יב מיקאתי פנה לנשיא מישל סולימאן בבקשה לסיים את תפקידו. מיקאתי: "סוריה עומדת מאחורי הפיגוע"

ראש ממשלת לבנון, נג'יב מיקאתי (AP)

ראש ממשלת לבנון, נג'יב מיקאתי, הגיש בצהריים את התפטרותו בעקבות פיגוע התופת שהתרחש אתמול בבירה ביירות. הוא הודיע על הכוונה לנשיא, מישל סולימאן, שלדבריו ביקש ממנו שלא לפרוש לאלתר ולהמשיך למלא את תפקידו למשך זמן מה. מיקאתי התייחס למניע לפיגוע וטען כי הוא נועד לחסל את הבכיר הלבנוני וויסאם אל חסן בשל פעילותו בחשיפת מעורבותה של סוריה בפיגוע אחר במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפיגוע התרחש ברובע אל-אשרפייה שבביירות, שמאוכלס ברובו בנוצרים. בשעות הצהריים של אתמול החריד את האזור פיצוץ עז של מטען גדול בנפח כ-30 קילוגרמים חומר נפץ. בשל העוצמה הרבה, נפער במקום מכתש בקוטר מטר-מטר וחצי בזירה. באירוע נהרגו שמונה בני אדם, אחד מהם הוא וויסאם אל-חסן - ראש מדור המודיעין של שירותי ביטחון הפנים הלבנוניים.  

מאז אתמול שטפו את לבנון כולה הפגנות במחאה על הפיגוע, שבעקבותיו אף קראו גורמי אופוזיציה שונים לממשלה בביירות, הכוללת גם שרים חברי חיזבאללה, לסיים את כהונתה.  

אירן רמזה: ישראל אחראית לפיגוע

שר החוץ של אירן, עלי אכבר סלאחי, גינה הבוקר את הפיגוע ורמז כי ישראל אחראית לו. "מדינות מסוימות תכננו את הפיגוע הזה", הוא אמר בשיחה שקיים עם עמיתו הלבנוני, עדנאן מנסור.

סלאחי, שדבריו צוטטו בסוכנות הידיעות האירנית "פארס", הוסיף כי "האויב מנסה לערער את היציבות באזור ולפגוע בביטחון בו כדי להשיג את מטרותיו הזדוניות".