שר החוץ האירני רמז: ישראל אחראית לפיגוע בלבנון

יום לאחר מתקפת הטרור בביירות שגבתה את חייהם של שמונה בני אדם, הפנה עלי אכבר סלאחי אצבע מאשימה לעבר "האויב" - שלדבריו, "מנסה לערער את היציבות באזור ולפגוע בביטחון בו כדי להשיג את מטרותיו הזדוניות". הוא קרא להנהגת לבנון לפעול יחד עם ארצו

זירת הפיגוע בלבנון, אתמול (AP)

שר החוץ של אירן, עלי אכבר סלאחי, גינה הבוקר את הפיגוע שהתרחש אתמול בביירות, בירת לבנון. הוא רמז כי ישראל אחראית לאירוע, שגבה את חייהם של שמונה בני אדם - בהם גם בכיר בכוחות הביטחון המקומיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישנן מדינות מסוימות שתכננו את הפיגוע הזה", אמר סלאחי בשיחה שקיים עם עמיתו הלבנוני, עדנאן מנסור - והוסיף: "האויב מנסה לערער את היציבות באזור ולפגוע בביטחון בו כדי להשיג את מטרותיו הזדוניות". דבריו צוטטו בסוכנות הידיעות האירנית "פארס".

נוסף על כך, הביע סאלחי בשם הנהגת אירן תנחומים למשפחות ההרוגים ולממשלת לבנון ואמר לעמיתו כי "אירועים מסוג זה מדגישים את הצורך בשיתוף פעולה ובהתייצויות הדדיות בין בכירי שתי המדינות, כדי להשיב למזרח התיכון את היציבות והביטחון".

הבכיר הביטחוני שנהרג בפיגוע, שהתרחש ברובע אל-אשרפייה שבביירות, הוא וויסאם אל-חסן - ראש מדור המודיעין של שירותי ביטחון הפנים הלבנוניים. בשעות הצהריים החריד את האזור, שרוב תושביו נוצרים, פיצוץ עז שגרם מטען תופת גדול בנפח כ-30 קילוגרמים חמרי נפץ. בשל העוצמה הרבה, נפער מכתש בקוטר מטר-מטר וחצי בזירה.