דיווח: בכיר לבנוני נהרג בפיגוע בביירות

לאחר שסיימו כוחות המשטרה למנות את ההרוגים שנמצאו בזירת הפיגוע ברובע אל-אשרפייה שבבירה הלבנונית, דיווחו מספר כלי תקשורת במדינה כי בין ההרוגים גם בכיר במשרד לבטחון הפנים הלבנוני. בעקבות האירוע הקשה, תתכנס הלילה הצמרת הלבנונית לדיון חירום

מספר שעות לאחר הפיגוע הרצחני בביירות שגבה את חייהם של שמונה בני אדם עד כה ופצע כ-80 נוספים, דיווחו כלי תקשורת בלבנון כי וויסאם אל-חסן, ראש מדור המודיעין בכוחות בטחון הפנים הלבנוניים - נמנה בין ההרוגים בפיצוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם תום ספירת מניין ההרוגים בפיגוע שנגרם כתוצאה מפיצוץ מכונית התופת ברובע אל-אשרפייה, דיווחו מספר כלי תקשורת בעולם הערבי על מותו של הבכיר הבטחוני. הפיצוץ העז שנשמע בשעות הצהריים בשכונה שרוב תושביה נוצרים, נגרם כתוצאה מפיצוץ מטען תופת גדול במיוחד. על פי דיווחי התקשורת המקומית הוא כלל כ-30 קילוגרמים של חומרי נפץ, ופער מכתש בקוטר של מטר על מטר וחצי בזירת הפיגוע.

הצמרת הלבנונית תתכנס הלילה לדיון חירום בעקבות האירוע. בנוסף, ממשלת לבנון תתכנס מחר לישיבה מיוחדת שתדון באירוע החריף, שמהווה את פיגוע הטרור הראשון בבירה הלבנונית מזה כ-4 שנים.

מקורות בלבנון: במכונית התופת הוטמנו כ-30 ק"ג חומר נפץ

כתוצאה מהפיצוץ, שאירע בדיוק בשעת העומס בלב השכונה שמרבית תושביה הם נוצרים, דווח עד כה על 8 הרוגים ו-80 בני אדם, בהם ילדים, שנפצעו בדרגות פציעה שונות והועברו להמשך קבלת טיפול בבתי חולים באזור. בדקות שלאחר הפיצוץ, דיווחו עדי ראייה רבים על עשן כבד המיתמר מעל לבניין שבו אירע הפיגוע.

כתב מטעם סוכנות הידיעות AP שהגיע למקום האירוע דיווח כי הבחין בגופות מפויחות כשהן מועלות לאמבולנסים וסיפר כי נזק כבד נגרם לבניינים סמוכים למקום הפיגוע. קציני משטרה שפתחו בחקירת האירוע סיפרו לסוכנות הידיעות הצרפתית כי במכונית התופת נמצאו כ-30 ק"ג חומר נפץ.

עד כה לא נטל אף ארגון אחריות לביצוע הפיגוע הקשה, וסוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי במקום פרצה מהומה לאחר שעשרות הורים שילדיהם היו באזור, חשו לזירת האירוע כשהם חרדים לגורלם. יצויין, כי הפיגוע האחרון בבירת לבנון אירע בשנת 2008, אז נהרגו שלושה אנשים בפיצוץ כלי רכב דיפלומטי אמריקני.