"28 אלף אזרחים הועלמו על ידי כוחות אסד"

ארגוני זכויות אדם בסוריה טוענים שכוחות הצבא הפועלים להגן על משטר אסד באמצעות חטיפות והעלמות של קרוב ל-30 אלף אזרחים. על פי ההערכות, המספר האמיתי גבוה בהרבה. "זו פעילות מכוונת של אסד שנועדה לזרוע פחד ולהילחם במרידות נגדו", אמרו נציגי הארגונים

עשרות אלפים הועלמו (רויטרס)

"עשרות אלפי אזרחים הועלמו על ידי השלטונות בסוריה", כך טוענים היום ארגוני זכויות אדם שעוקבים אחר הנעשה במדינה. לדבריהם, אזרחים רבים נחטפו על מנת לעורר פחד בקרב המורדים באסד ולפגוע במוטיבציה שלהם לפעול נגד כוחות הצבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נציגים של ארגוני זכויות האדם במדינה טוענים כי יש בידיהם שמות של כ-18,000 אזרחים שנעלמו. "ידוע לנו על קרוב ל-10,000 מקרים נוספים", ציינו. הם אמרו כי הכוחות הנאמנים לאסד משתמשים באסטרטגיה של חטיפות ו"העלמות" של אזרחים כדי לזרוע פחד ולחבל בהתנגדות, שהחלה לפני כשנה וחצי.

חשש ל-80,000 נעדרים

עדויות רבות של אזרחים סורים, שנאספו על ידי ארגון זכויות האדם "אוואז" מצביעות על כך שקרוביהם נחטפו באמצע הלילה על ידי כוחות הצבא, גם אם יצאו לרחוב סתם כך או היו בדרכם לעבודה. "אף אחד לא בטוח מפני השלטונות", מסר נציג של הארגון. "הם חוטפים כל אחד, כשאף אחד לא מסתכל".

מוחמד אל-חסאני, פעיל ארגון זכויות האדם "סוואסיה" בסוריה התריע כי מספר האזרחים שנעלמו על ידי השלטונות אפילו גבוה יותר. "מספרם יכול להגיע אפילו ל-80,000", אמר. פעיל אחר, מוחמד חאליל, ציין שמשטר אסד פועל לבצע את החטיפות כדי להפחית את תופעות המרד ו"לאיים על החברה הסורית - באופן שלא יסכן את שלטון אסד".