צפו: המורדים הפילו מסוק בסוריה

בתיעוד נדיר של פעולה מוצלחת של המורדים בסוריה נראה מסוק צבאי שהופל על ידי המורדים סמוך לעיר אידליב שבצפון המדינה. בסרטון שפרסמו גורמי אופוזיציה ניתן לראות את המסוק מסתחרר בטרם הוא מתפוצץ באוויר. במקביל שוקלים הצדדים בסוריה לפתוח בהפסקת אש שתימשך שלושה ימים לרגל חג הקורבן

הישג למורדים בסוריה לעיני המצלמות: כוחות האופוזיציה הנלחמים במשטר אסד הצליחו להפיל מסוק של צבא סוריה מעל העיר אידליב שבצפון המדינה. במקביל דווח כי מסוקי קרב סורים הפגיזו מחסום שהקימו המורדים בכביש מהיר בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צפו במסוק מתפוצץ באוויר:

בתיעוד נדיר שהעלו פעילים סורים לאתר Youtube ניתן להבחין במסוק כשהוא מסתחרר באוויר ועשן רב יוצא ממנו. לאחר מספר שניות וכשברקע קולות של ירי בלתי פוסק, מתפוצץ המסוק לקול צהלותיהם של הלוחמים המקומיים.

בתוך כך גוברים הסימנים לכך שהמשטר בדמשק וארגוני האופוזיציה שוקלים בחיוב את הצעתו של שליח האו"ם והליגה הערבית לאזור לחדר ברהימי - לפיה יפתחו הצדדים בהפסקת אש שתימשך שלושה ימים לרגל חג הקורבן.

בסוף חודש אוגוסט השנה הצליחו המורדים בסוריה להפיל מטוס קרב מסוג מיג, גם הוא באזור אידליב. בסרטונים שהופצו ברשת לאחר האירוע מתועדות השניות הראשונות שלאחר הפגיעה, ובהן נראה טייס המטוס צונח ממנו. סרטון אחר מתעד את הריסות המטוס לאחר הפגיעה בו.