סוריה: "הטייס הכפיל" של אסד נפל בשבי

20 חודשים נמשך המאבק העיקש להפלת משטרו של הנשיא אסד - וארגון המורדים יכול להסתפק, לפחות בינתיים, בלקיחתו בשבי של טייס קרב סורי שדומה מאוד לנשיא בו נאבקים. תמונותיו הופצו ברשת ביממה החולפת, וזכו לתגובות רבות. "ניו יורק טיימס": מרבית הנשק והמימון שמועברים למורדים – מגיעים בסופו של דבר לאסלאם הקיצוני

ה"כפיל" של אסד נפל בשבי (חדשות 2)

אם לא את אסד, אז לפחות מישהו שדומה לו: ארגון "צבא סוריה החופשית", כוח המורדים הגדול הנאבק במשטר אסד הודיע אתמול כי לקח בשבי שני טייסים בעיר חלב שבצפון המדינה. אחד הטייסים, כפי שפרסם הארגון בתמונות שהגיעו לידי רשת "אל-ערבייה", דומה באופן יוצא דופן ללא אחר מאשר נשיא סוריה, בשאר אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אחד הטייסים דומה מאוד לנשיא", סיפר אחד מבכירי הארגון, באסם א-דאדה לסוכנות הידיעות הטורקית והתפאר בהצלחת פעיליו להפיל כלי טיס נוסף של הצבא הסורי. "הטייסים צנחו לאחר שמטוסם נפגע. חיל האוויר הסורי ניסה לחלץ אותם - אך פעילינו לקחו אותם בשבי". בדוח שהופץ שלשום על ידי המורדים נטען כי בסך הכל הופלו יותר מ-60 כלי טיס של הצבא הסורי מאז פרוץ המרד המזויין נגד משטר אסד, לפני 20 חודשים.

ולמרות הצלחותיו של הארגון, נראה כי הדאגה במערב רק הולכת וגדלה נוכח ההתפתחויות בשטח והמידע המודיעיני הזורם מהמדינה. העיתון "ניו יורק טיימס" דיווח השבוע כי במערב חוששים שמרבית אמצעי הלחימה וכספי המימון שמעבירות סעודיה וקטאר למורדים בסוריה - מגיעים בסופו של דבר לידי ארגונים אסלאמיים קיצוניים ואנשי "אל-קעידה" הפועלים בשטחה.

גורמים דיפלומטיים בכירים בוושינגטון סיפרו לעיתון כי הנשיא אובמה עודכן במידע המודיעיני הרגיש הזה, וכעת תוהים בארצות הברית האם להמשיך באותה המדיניות ולאפשר את המשך זרימת הנשק והסיוע הכלכלי למורדים. 

התימני שדומה למובארק ניצל מלינץ'